+ 1,01 s

48.

Martin Bendik

+ 6,39 s

WENGEN. Nórsky lyžiar Aleksander Aamodt Kilde suverénne zvíťazil v sobotňajšom zjazde Svetového pohára vo švajčiarskom Wengene.

Nadviazal na triumf z piatkového super-G na Lauberhorne a slávil šieste prvenstvo v sezóne. Zároveň si upevnil vedúce postavenie v priebežnom hodnotení disciplíny. Slovák Martin Bendik obsadil 48. priečku.

Druhé miesto obsadil domáci lyžiar a líder celkového poradia SP Marco Odermatt, ktorý stratil na Kildeho 0,88 sekundy.

Pódium doplnil Mattia Casse s mankom 1,01 s, Talian vyrovnal svoj najlepší výsledok v kariére, ktorý dosiahol v decembrovom zjazde vo Val Gardene. V dôsledku silného vetra v hornej časti zjazdovky absolvovali pretekári iba skrátenú verziu trate.

Kilde získal najviac času v druhom sektore, kde bol absolútne najrýchlejší. Nevyšla mu naopak tretia časť, ale v prvej polovici si vytvoril dostatočne pohodlný náskok na zvyšok súperov.

"Cítil som, že mám dobrú rýchlosť z tunela a vedel som, že mám šancu. Keď som prišiel do cieľa so zelenými číslami, bolo to dobré znamenie. Môžem ďalej pracovať a získať väčšiu sebadôveru," uviedol tridsaťročný Nór, ktorý dosiahol 18. triumf v kariére a jubilejný desiaty v zjazde.

S kariérou sa pred domácimi fanúšikmi lúčil Beat Feuz, držiteľ najväčšieho počtu pódiových umiestnení v kráľovskej alpskej disciplíne (46).

Priebežné poradia vo Svetovom pohári

Celkové poradie (po 19 z 39 súťaží):

1. Odermatt 1186 b, 2. Kilde 846 b, 3. Henrik Kristoffersen (Nór.) 565 b, 4. Kriechmayr 532 b, 5. Lucas Braathen (Nór.) 465 b, 6. Meillard 427 b,... 109. Adam Žampa (SR) 16 b

Poradie v zjazde (po 6 z 11 súťaží): 1. Kilde 505 b, 2. Odermatt 386 b, 3. Kriechmayr 319 b, 4. James Crawford (Kan.) 223 b, 5. Johan Clarey (Fr.) 183 b, 6. Matthias Mayer (Rak.) 182 b

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Kilde zvíťazil vo Wengene suverénne, Bendik stratil vyše šesť sekúnd