+ 4,07 s

57.

Andreas Žampa

+ 4,30 s

SÖLDEN. Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt nečakane vypadol už v prvom kole obrovského slalomu v rakúskom Söldene.

Celkový víťaz Svetového pohára z posledných troch sezón preniesol v strednej časti svahu veľkú váhu na jednu stranu a nezmestil sa do bránky.

Okrem najväčšieho favorita úvodných mužských pretekov sezóny nepotešil švajčiarskych fanúšikov ani Loic Meillard, ktorý si pred štartom poranil chrbát a do pretekov napokon vôbec nezasiahol.

Najlepšiu východiskovú pozíciu si pred druhým kolom vybojoval Nór Alexander Steen Olsen, ktorý dosiahol najrýchlejší čas 1:04,31 minúty.

Druhý Filip Zubčič z Chorvátska stratil dve stotiny sekundy a aj tretí Henrik Kristoffersen má iba minimálne manko 0,08 sekundy.

Obrovský slalom v Söldene je aj v znamení veľkých návratov.

Po piatich rokoch sa vrátil do kolotoča Marcel Hirscher, ktorý reprezentuje Holandsko a národné farby zmenil aj Lucas Braathen, štartujúci za Brazíliu.

Obaja menovaní sa dostali do druhého kola. Braathen dosiahol 19. najlepší čas a Hirscher sa s mankom 2,29 sekundy umiestnil na 28. priečke.

Fotogaléria: Obrovský slalom mužov v Söldene 2024 (návrat Marcela Hirschera)

Bratia Žampovci mali veľmi vysoké štartové čísla a na rozbitej trati sa nepostarali o prekvapenie. V internom súboji bol lepší Adam na 53. mieste, jeho mladší brat sa umiestnil o štyri priečky horšie.

Druhé kolo, ktoré sa na zjazdovke Rettenbach začne o 13.00 h a sledovať ho môžete aj cez online prenos, tak už bude bez slovenského zastúpenia.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2024/2025

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Najväčší favorit urobil nečakanú chybu. Hirscher sa úspešne vrátil, Žampovci nemali šancu