Momentka zo zápasu Lotyšsko - Nórsko. (Autor: SITA/ AP)
Sportnet, TASR|28. máj 2021 o 21:51 (aktualizované 28. máj 2021 o 23:25)

Nórsko dnes zdolalo Lotyšsko na MS v hokeji 2021, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

MS v hokeji 2021 - skupina B

Lotyšsko - Nórsko 3:4 pp a sn (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. Krastenbergs (Rubins, Keninš), 18. Keninš (Abols, Sotnieks), 50. Rubins (Balinskis) – 4. Olden (Kaasastul, Trettenes), 22. K. A. Olimb (Rosseli Olsen), 42. Pettersen (Rosseli Olsen, K. A. Olimb), rozh. nájazd Haga.

Rozhodovali: Jeřábek (ČR), STANO - SYNEK (obaja SR), Hynek (ČR), vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1.

Lotyšsko: Kivlenieks - Rubins, Balinskis, Cibulskis, Sotnieks, Freibergs, Kulda, Jaks - Darzinš, Abols, Keninš - Rob. Bukarts, Džerinš, Rih. Bukarts - Indrašis, Daugavinš, Karsums - Krastenbergs, Marenis, Meija – Redlihs.

Nórsko: Haukeland - Holös, Lilleberg, Espeland, Lesund, Krogdahl, Kaasastul, Holm - Pettersen, K.A. Olimb, Rosseli Olsen - Olden, Trettenes, Lindström - Salsten, M. Olimb, Haga - Röymark, Brekke Henriksen, Solem.

RIGA. Nórski hokejisti zdolali v piatkovom dueli B-skupiny MS v Rige domácich Lotyšov 4:3 po samostatných nájazdoch. V šiestej sérii rozhodol o ich triumfe Michael Haga.

Severania figurujú v tabuľke s piatimi bodmi naďalej na 7. mieste, na štvrtých Lotyšov však strácajú už iba tri body.

Slovensko malo v zápase zastúpenie v osobe hlavného rozhodcu Petra Stana, ktorému na čiare pomáhal krajan Šimon Synek.

Lotyši odohrajú ďalší súboj v nedeľu o 19.15 SELČ, keď nastúpia proti úradujúcim šampiónom Fínom. Nóri sa o deň skôr stretnú o 15.15 s USA.

Priebeh zápasu Lotyšsko - Nórsko na MS v hokeji 2021

I. tretina

Zápas nemal závratné tempo, skôr to bola pozičná hra z oboch strán.

Nóri sa v 4. minúte ujali vedenia po šťastnej koncovke Oldena, no Lotyši ešte v prvej tretine otočili skóre zásluhou Krastenbergsa a individuálnej akcie Keninša.

Domáci hráči pôsobili trochu živšie, okrem dvoch presných zásahov si vypracovali aj ďalšie sľubné šance, najmä nájazd Džerinša volal po góle.

Nóri mali puk menej na hokejkách a nestrieľali tak často, ale stále boli pripravení využiť laxnosť súpera.

II. tretina

V úvode druhého dejstva potrestal zaváhanie Lotyšov na útočnej modrej K.A. Olimb, ktorý unikol vo vlastnom oslabení a parádnou strelou do ľavého horného rohu vyrovnal.

"Vikingovia" mali aj ďalšie nádejné prečíslenia, no zbytočne v nich prihrávkou hľadali lepšie postaveného spoluhráča namiesto priamej strely.

Ďalej však trpezlivo čakali na svoje príležitosti.

III. tretina

V 42. min v medzikruží skvele sadla strela z prvej Pettersenovi, ktorému ideálne nabil Rosseli Olsen - 2:3. Lotyši sa nevzdávali a dočkali sa vyrovnania po tom, ako Rubins prekvapil z uhla Haukelanda.

V závere sa čakalo, ktorý tím urobí rozhodujúcu chybu.

Domáci ustáli tri oslabenia za sebou, v predĺžení potom sami nevyužili presilovku 4 na 3 a tak prišli na rad nájazdy.

V nich za Lotyšov skóroval Darzinš, kým za Nórov boli úspešní Olden aj Haga.

Hlasy po zápase (IIHF)

Bob Hartley, tréner Lotyšska: "V našej situácii sme potrebovali zvíťaziť v riadnom hracom čase. Stále žijeme, no, samozrejme, už budeme potrebovať aj pomoc od iných. Plus, budeme musieť vyhrať naše zostávajúce zápasy v skupine."

Erlend Lesund, obranca Nórska: "Je to stále na nás. Potrebujeme v ďalších zápasoch získať nejaké body. Radi by sme sa aj naďalej udržiavali v hre o postup. Teší nás, v akej sme situácii a sme pripravení pobiť sa o ďalšie víťazstvá."

MS v hokeji 2021 - skupina B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2021»Drámu zvládli lepšie Nóri. Lotyšov zdolali po samostatných nájazdoch