9.Simon DesthieuxFrancúzsko+ 1:05,5 min1 tr. okr.
10.Lukas HoferTaliansko+ 1:15,2 min1 tr. okr.
31.Matej KazárSlovensko+ 2:15,3 min1 tr. okr.
54.Martin OtčenášSlovensko+ 2:49,8 min3 tr. okr.
57.Šimon BartkoSlovensko+ 2:54,6 min2 tr. okr.
71.Tomáš HasillaSlovensko+ 3:33,4 min5 tr. okr.

OBERHOF. Víťazom šprintu mužov v 4. kole Svetového pohára v biatlone sa v piatok popoludní v nemeckom Oberhofe stal Alexander Loginov.

Dvadsaťšesťročný Rus zvíťazil po bezchybnej streľbe a druhom najrýchlejšom bežeckom výkone s náskokom 25,2 sekundy pred Nórom Johannesom Thingnesom Böom.

Tretí skončil s odstupom 36,8 sekundy Švéd Sebastian Samuelsson.

Olympijský víťaz z Pjongčangu J. T. Bö zostáva aj naďalej lídrom v celkovom poradí Svetového pohára aj v disciplíne šprint.

Úspech pre Loginova aj Samuelssona

Dvadsaťšesťročný Loginov si na svoje konto pripísal premiérové víťazstvo v pretekoch Svetového pohára.

Jeho doterajším kariérnym maximom boli dve druhé miesta z aktuálnej sezóny. Na strieborný stupienok sa postavil v stíhacích pretekoch a šprinte v českom Novom Meste na Morave.

Dvadsaťjedenročný Samuelsson sa prvýkrát v kariére dostal na stupne víťazov vo Svetovom pohári. Jeho doterajším maximom v ňom bolo 9. miesto vo vytrvalostných pretekoch na úvod aktuálnej sezóny v slovinskej Pokljuke.

Paradoxom je, že na olympiáde 2018 v Pjongčangu získal striebornú medailu v stíhacích pretekoch.

Do stíhačky pôjdu až traja Slováci

V 105-člennom štartovom poli boli aj štyria slovenskí reprezentanti. Najlepšie obstál Matej Kazár, ktorý sa po jednej chybe na strelnici vo výsledkoch zaradil na 31. miesto s mankom 2:15,3 minúty na víťaza.

Martin Otčenáš skončil na 54. priečke, keď trikrát nepresne namieril.

Šimon Bartko prišiel do cieľa na 57. pozícii, čo je pre neho historické maximum vo Svetovom pohári. Dosiaľ ním bolo 63. miesto.

Tomáš Hasilla päťkrát netrafil do terča a stačilo mu to iba na 71. miesto.

Keďže sa Kazár, Otčenáš a Bartko umiestnili do 60. priečky, nebudú chýbať v sobotňajších stíhacích pretekoch na 12,5 kilometra.

Program 4. kola v nemeckom Oberhofe pokračuje v sobotu od 12.45 h stíhacími pretekmi žien na 10 kilometrov. Nasledovať bude stíhačka mužov o 15.00 h. Program zavŕšia v nedeľu štafety žien o 11.45 h a mužov o 14.30 h.

Biatlonista Matej Kazár počas pretekov v Anterselve.
Biatlonista Matej Kazár počas pretekov v Anterselve. (Autor: SME - Gabriel Kuchta)