Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Konečne nové informácie. UEFA o pár dní rozhodne o osude Ligy majstrov

Futbalisti Liverpoolu po víťazstve v Lige majstrov. (Autor: TASR)
TASR|11. jún 2020 o 11:42

Doriešiť treba aj Ligu národov.

NYON. Výkonný výbor Európskej futbalovej únie (UEFA) na budúci týždeň rozhodne o ďalšom osude sezóny Ligy majstrov a Európskej ligy i programe medzištátnych zápasov.

Témou bude rozvrh majstrovstiev Európy i zvyšný kalendár Ligy národov. V baráži sa predstaví aj Slovensko, ktoré sa v semifinále stretne s Írskom. Rokovanie sa uskutoční v stredu 17. a vo štvrtok 18. júna.

Sezónu prerušili v marci pre pandémiu koronavírusu. Po upokojení situácie sa postupne v Európe rozbiehajú ligové súťaže, Ligu majstrov pozastavili v osemfinálovej fáze rovnako ako Európsku ligu.

Podľa mediálnych informácii prichádza do úvahy pokračovanie vo formáte miniturnaja vo vybranom meste. Pôvodné dejisko finále LM, Istanbul, je v ohrození pre koronavírus, nahradiť by ho mohli Lisabon, Madrid, Frankfurt nad Mohanom či Moskva.

Exekutíva UEFA bude rozhodovať aj o ženskej a mládežníckej LM. Na medzištátnej úrovni sa bude zaoberať kalendárom a dejiskami turnaja EURO 2020, ktorý museli preložiť na budúci rok.

Doriešiť treba aj barážové stretnutia Ligy národov a mládežnícke šampionáty vrátane ME hráčov do 21 rokov, ktoré sú na programe na budúci rok v Maďarsku a Slovinsku. Medzi bodmi programu rokovania sú aj medzinárodné ženské podujatia.

Vo štvrtkovej futsalovej agende vyžrebujú kvalifikáciu MS 2022 a zaoberať sa budú finančnou fair play a licenciami klubov. Informovala o tom UEFA na svojom webe.

Súvisiace články