Liverpool v zostave so Škrtelom vyhral, lídrom Manchester United

(Autor: TASR/AP)
Sportnet|1. jan 2011 o 18:21

V úvodnom zápase anglickej futbalovej Premiership zvíťazil Manchester United na ihrisku West Bromwich Albion 2:1.

LONDÝN. Liverpool v zostave s Martinom Škrtelom zvíťazil anglickej futbalovej Premier League na svojom ihrisku nad Boltonom tesne 2:1. Po prvom polčase však viedli hostia, v druhom už po štyroch minútach vyrovnal Španiel Torres a víťazstvo v dramatickom závere pečatil v druhej minúte pridaného času Joe Cole.

Evertom ťahal za kratší koniec na ihrisku Stoke City, v bránke hostí šancu znova nedostal Ján Mucha. Na tesné víťazstvo 1:0 nad Blackpoolom sa nadrel aj Manchester City. Rozhodla 34. minúta, v ktorej sa presadil Johnson. Výhra domácich mohla byť vyššia, ale argentínsky kanonier Tevez nevužil dve minúty po vedúcom góle pokutový kop.

V úvodnom zápase zvíťazil Manchester United na ihrisku West Bromwich Albion 2:1. Hostí dostal už v 3. minúte do vedenia Wayne Rooney, ale v 14. minúte James Morrison vyrovnal. V 63. minúte nevyužili domáci pokutový kop, keď jeho neúspešným realizátorom bol Peter Odemwingie. To sa im vypomstilo v 75. minúte, kedy na konečných 1:2 upravil Mexičan Javier Hernandez. V tíme WBA odohral celý zápas slovenský reprezentant Marek Čech.

West Bromwich Albion - Manchester United 1:2 (1:1)

Góly: 14. Morrison - 3. Rooney, 75. Hernandez

Tottenham Hotspur - Fulham 1:0 (1:0)

Gól: 42. Bale, 35.603 divákov

Sunderland - Blackburn Rovers 3:0 (2:0)

Góly: 11. Welbeck, 19. Bent, 89. Gyan, 36.242 divákov

West Ham - Wolverhampton Wanderers 2:0 (0:0)

Birmingham - Arsenal 0:3 (0:1)

Góly: 13. Van Persie, 58. Nasri, 65. R. Johnson (vlastný)

20. Wolverhampton 20 5 3 12 20:34 18

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool v zostave so Škrtelom vyhral, lídrom Manchester United