Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Liverpool nevyradia z pohára, musí však zaplatiť vysokú pokutu

Jürgen Klopp. (Autor: TASR/AP)
SITA|2. okt 2019 o 20:22

Liverpool porušil pravidlá.

BRATISLAVA. Úradujúci šampión Ligy majstrov FC Liverpool môže pokračovať v tomto ročníku Anglického ligového pohára, no dostal pokutu 200-tisíc libier.

Dôvodom je neoprávnený štart 22-ročného Pedra Chirivellu v zápase šestnásťfinále proti Miltonu Keynes (2:0).

Španiel naskočil do zápasu v 63. min, keď vymenil Nabyho Keitu. Liverpoolu dokonca hrozilo vylúčenie zo súťaže, ale napokon z tejto situácie vyviazli "iba" s pokutou.

Anglická futbalová liga (EFL) uviedla, že nie je potrebné vylúčiť Liverpool zo súťaže pre viacero poľahčujúcich faktorov.

Klub z Anfield Road požiadal pred začiatkom sezóny asociáciu o pomoc v súvislosti so zaradením Chirivella do mužstva pre zápasy Premier League.

"Porušenie bolo čiastočne spôsobené úlohami, s ktorými sa klub stretol pri zabezpečení správneho medzinárodného povolenia pri snahe zahrnúť hráča na súpisku. V dôsledku toho správna rada dospela k záveru, že najvhodnejšou sankciou je peňažná pokuta," cituje oficiálne vyhlásenie portál BBC.

Liverpool síce dostal pokutu 200-tisíc libier, no polovica z tejto sumy je zatiaľ "zmrazená".

Klub ju bude musieť s ďalšími sankciami zaplatiť v prípade, že do konca nasledujúcej sezóny sa opäť previní voči pravidlám neoprávneným štartom hráča.

Každopádne, mužstvo pod vedením Jürgena Kloppa pokračuje v súťaži a 29. októbra ho na domácej pôde čaká zápas 4. kola s londýnskym Arsenalom.

Súvisiace články