Futbalistov Mikuláša nerozhodil ani kontaktný gól.

Fortuna liga - 5. kolo, skupina o udržanie sa

Liptovský Mikuláš - Michalovce 3:1 (2:0)

Góly: 21. Staš, 31. Andrič, 76. Nagy - 56. Ranko

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

POPRAD. Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš zdolali v piatkovom stretnutí 5. kola nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige v NTC Poprad nad MFK Zemplín Michalovce 3:1.

Domáci získali výhodu pokutového kopu, keď VAR dodatočne preveril situáciu v šestnástke hostí po autovom vhadzovaní Pavúka.

Hlavný rozhodca Smolák nariadil po konzultácii v 21. minúte jedenástku a tú na dva razy premenil Staš, ktorý najprv síce trafil Kožuchara, no dorážku už nezahodil.

Liptáci zdvojnásobili náskok o desať minút neskôr, Pavúk našiel v medzere v súperovej obrane Andriča a ten prekonal Kožuchara.

Michalovce po druhom inkasovanom góle predviedli zvýšené ofenzíve úsilie. Znížiť sa im podarilo krátko po zmene strán zásluhou Ranka, na ktorého predĺžil loptu Artabe.

Liptovský Mikuláš však v závere riadneho hracieho času nepripustil drámu a nádeje Michaloviec na bodový zisk pochoval v 76. minúte.

Nagy stanovil výsledok hlavičkou po presnom centri Šveca z rohového kopu.