Fanúšikovia Dukly Banská Bystrica. (Autor: TASR - Ján Krošlák)
Sportnet|10. sep 2022 o 19:51 (aktualizované 10. sep 2022 o 21:10)

Tatran Liptovský Mikuláš - Dukla Banská Bystrica 1:2 (1:0)

Rozhodovali: Gemzický - Jánošík, Halíček

ŽK: Bielák, Bedecs - Polievka.

Liptovský Mikuláš: Gröger - Totka (75. Kotora), Bedecs, Bielák, Župa - Filinský, Václavik, Staš (61. Gaži) - Laura (61. Nečas), Jendrišek, Káčerík (82. Voško)

Banská Bystrica: Hruška - Migaľa (46. Hanes), Uhrinčať, Willwéber, Záhumenský - Ľupták, Richtárech (46. Franko) - Slávik, Faško, Rymarenko (81. Gašparovič) - Polievka (91. Kupčík)

/Súpisky a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

POPRAD. Futbalisti Tatrana Liptovský Mikuláš neudržali vedenie a prehrali doma s MFK Dukla Banská Bystrica 1:2. Po 10. kole tak zostávajú na dne tabuľky Fortuna ligy, stále bez výhry.

Liptáci sa dostali do vedenia po štvrťhodine zápasu, po zmene strán však zobral vývoj zápasu do rúk Róbert Polievka, ktorý dvomi gólmi rozhodol o výhre hostí.

Hráči Liptovského Mikuláša sa z ligového víťazstva tešili naposledy v máji, keď triumfovali na pôde Michaloviec 2:1.

Cez víkend sú na programe len štyri zo šiestich zápasov, duel Podbrezovej v Michalovciach odložili pre koronavírus v domácom tíme, súboj Slovana a Zlaté Moravce bol preložený pre náročný program belasých.

Hlasy po zápase:

Jozef Kostelník, tréner Liptovského Mikuláša: "Po predchádzajúcich zápasoch sme mali veľmi dobrý prvý polčas, zavreli sme súpera a skórovali sme po peknej kombinácii. Mohli sme pridať ďalší gól, no súper vyrovnal po prestávke a potom sme si v šestnástke neustrážili Polievku. Opäť sme prišli o body po celkom solídnom výkone."

Michal Ščasný, tréner Banskej Bystrice: "Zlaté body. Do zápasu sme nastúpili ľahkovážne a bez agresivity, podali sme zlý výkon. Myslím si, že víťazstvo sme si za prvý polčas nezaslúžili. Liptovský Mikuláš má za sebou vydarené zápasy so silnými súpermi a o to viac si vážim našu výhru. Robo Polievka to dokáže vziať na seba a otočiť zápasy, v ktorých by som bral aj jeden bod."