Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Lipták trénerom Čechov

SITA|Publikované 15. júl 2008 o 20:09

BREGENZ 15. júla (SITA) - Reprezentáciu hádzanárov Česka povedie Martin Lipták (nar. 23. 3. 1964). Štyridsaťštyriročný Košičan nahradí na trénerskej lavičke Pavla Pauzu, ktorý s národným tímom ČR tesne ...

BREGENZ 15. júla (SITA) - Reprezentáciu hádzanárov Česka povedie Martin Lipták (nar. 23. 3. 1964). Štyridsaťštyriročný Košičan nahradí na trénerskej lavičke Pavla Pauzu, ktorý s národným tímom ČR tesne neuspel v kvalifikácii MS 2009 proti Srbsku (38:33, 24:29). Lipták po zisku titulu s Tatranom Prešov len toto leto prevzal taktovku v družstve rakúskeho šampióna A1 Bregenz, preto jeho angažmán musel odsúhlasiť nový zamestnávateľ. "Dohodli sme sa, budem trénovať Čechov," informoval agentúru SITA v utorok večer Lipták po rokovaní so športovým riaditeľom bregenzského klubu Rolandom Frühstückom.

"O Liptáka máme eminentný záujem, s ním sme sa už ústne na všetkom dohodli. Uvedomujeme si, že len prednedávnom podpísal zmluvu s Bregenzom, no urobíme všetko pre to, aby sme ho získali," uviedol nedávno v rozhovore pre denník Šport podpredseda Českého zväzu hádzanej (ČSH) Tomáš Bártek na margo snahy angažovať bývalého kormidelníka majstrovského Prešova, ktorý v minulosti úspešne viedol Košice, Sečovce, Nové Zámky, Frýdek-Místek i Považskú Bystricu.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.