Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Lintner: Sagan je slovenský Michael Jordan

Lintner. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 28. sep 2015 o 09:58

Ako člen komisie, ktorá udeľuje ocenenie Krištáľové krídlo, môžem potvrdiť, že nám Peťo poriadne zamotal hlavy pri vyberaní najlepšieho slovenského športovca, dodal Lintner.

BRATISLAVA. Úspech Petra Sagana na cyklistických MS v Richmonde ocenili aj osobnosti zo sveta hokeja. Podľa prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja Igora Nemečka môže byť celé Slovensko hrdé, že má športovca takéhoto formátu.

"Na celom hokejovom zväze sme veľmi šťastní z úspechu, ktorý Peter dosiahol. Vrátil sa na výslnie, ukázal fantastickú formu a vyhral titul majstra sveta, čo je niečo úžasné."

"Podarilo sa mu opäť zviditeľniť Slovensko. Aj tento jeho výsledok potvrdil, že treba na Slovensku podporovať aj športy, akým je cyklistika," uviedol Nemeček pre TASR.

Jeho nedávny protikandidát v súboji o prezidentské kreslo v SZĽH a súčasný šéf Pro-Hokeja Richard Lintner sledoval Saganov výkon v priamom prenose a ako priznal, prežíval ho veľmi intenzívne.

Bondra dával správy

"Veľmi pozorne sme sledovali Saganovo vystúpenie na šampionáte. Je neskutočné, akým spôsobom vyhral. Mali sme informácie z prvej ruky, keďže Peťo Bondra bol priamo prítomný v Richmonde a dával nám správy zo zákulisia, z priebehu pretekov i z osláv. Takže sme to aj vďaka nemu veľmi intenzívne prežívali," prezradil Lintner.

Sagan je podľa neho obrovskou športovou osobnosťou, ktorú poznajú na celom svete.

"Dá sa povedať, že je pre Slovensko tým, čím je Michael Jordan pre NBA. Ako člen komisie, ktorá udeľuje ocenenie Krištáľové krídlo, môžem potvrdiť, že nám Peťo poriadne zamotal hlavy pri vyberaní najlepšieho slovenského športovca."

"Po trojnásobnom víťazovi Stanleyho pohára Mariánovi Hossovi a majstrovi sveta v chôdzi na 50 km Matejovi Tóthovi máme ďalšieho horúceho kandidáta na zisk ocenenia," povedal Lintner pre TASR.

Megaindividuality sú skôr paradoxom

Aj on zdôraznil, že v súvislosti s pripravovaným Zákonom o športe treba ešte viac podporiť športy, ktoré nemajú možno takú širokú základňu ako futbal či hokej, ale prinášajú Slovensku prenikavé výsledky.

"Systém, aký funguje teraz, nedostatočne podporoval takýchto športovcov. Peťo Sagan alebo Matej Tóth a ďalšie slovenské megaindividuality sú skôr paradoxom."

"Vzhľadom na zlú finančnú situáciu sa akoby vzopreli systému, ich to ešte viac scelilo a podarilo sa im dostať medzi elitu napriek menšej podpore. V novom Zákone o športe treba vytvoriť také podmienky, aby sme zväčšili športovú základňu a z nej sa urodilo viac individualít, ktoré sa môžu starať o takéto úspechy," dodal.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.