Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Ligu začne duel finalistov

Sportnet|9. sep 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Súboj vlaňajších i predvlaňajších finalistov otvorí dnes 5. ročník slovensko-českej hádzanárskej interligy žien (WHIL). Úradujúce šampiónky z Iuventy Michalovce privítajú úhlavné rivalky zo Slovana Duslo Šaľa. Práve domáci tím trénera ...

Na góly Alžbety Tóthovej (s loptou) sa bude majster z Michaloviec spoliehať aj v 5. ročníku WHIL. FOTO - TASR

BRATISLAVA - Súboj vlaňajších i predvlaňajších finalistov otvorí dnes 5. ročník slovensko-českej hádzanárskej interligy žien (WHIL). Úradujúce šampiónky z Iuventy Michalovce privítajú úhlavné rivalky zo Slovana Duslo Šaľa. Práve domáci tím trénera Dušana Daniša možno pasovať za najväčšieho ašpiranta na celkové prvenstvo.

Káder Michaloviec sa cez leto stabilizoval. Zo Zemplína neodišla najlepšia hádzanárka Slovenska v uplynulom roku Alžbeta Tóthová a ani dirigentka hry Petra Beňušková. "Za najvážnejších konkurentov v boji o titul považujem Šaľu a Banskú Bystricu. Z českej strany nemožno podceniť Olomouc," tvrdí tréner Iuventy Dušan Daniš.

Šaľa na rozdiel od Michaloviec prišla o Martinu Halásovú (prestúpila do tímu nováčika druhej nemeckej bundesligy Sulzbach-Leidersbach), krídelníčka Monika Flašková si vyskúša prvé zahraničné pôsobisko v druhej maďarskej lige. Po materskej dovolenke sa však vracia dcéra reprezentačného trénera Tomáša Kuťku Marcela. Už pod novým priezviskom Martanovičová. Po 22 kolách základnej časti, v ktorej sa stretne každý s každým doma i vonku a z ktorej vzíde celkový víťaz WHIL, sa bude pokračovať play off o národné tituly.

WHIL - program 1. kola - dnes o 14.00 h: Slavia Praha - Olomouc, o 15.00 h: Písek - Zlín, o 17.00 h: Veselí - Kunovice, o 17.30 h: Štart Bratislava - Partizánske, Banská Bystrica - Trenčín, o 18.00 h: Michalovce - Šaľa.

(tasr)

Súvisiace články