Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš
Momentka zo zápasu Slovensko - Česko. (Autor: Jozef Jakubčo/SME)
Prémiový obsah
Pavol Spál|3. sep 2020 o 17:41

Hapal má dilemu v zostave.

BRATISLAVA. "Zápasy s Čechmi sú prestížne bez výnimky. Víťazstvo má pre psychiku cenu zlata," vravieval bývalý kapitán hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan.

Vo futbale až také veľké emócie nevládli, ale takisto nechýbali.

"Škoda, že som nemohol nastúpiť. Keby som hral, Slovákov by sme zdolali. Nie sú to žiadni zázrační ľudia," vyhlásil Čech Tomáš Rosický po remíze 2:2 v Bratislave v roku 2009 v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta.

Česko–slovenské súboje často nerozhodovali ani tak rýchle či silné nohy ako skôr čistá hlava.

"Oslavovali, akoby vyhrali majstrovstvá sveta," odfrkol Čech Jan Polák po tom, keď Slováci v boji o postup na majstrovstvá sveta 2010 vyhrali v Prahe 2:1.

Trénerom Slovákov bol vtedy Vladimír Weiss starší, Čechov viedol Petr Rada s asistentmi Jaroslavom Šilhavým a Pavlom Hapalom.

Poslední dvaja budú v piatok súpermi.

V Lige národov nastúpia Slováci pod vedením Hapala proti Čechom, ktorých koučom je Šilhavý (hrá sa o 20.45, vysiela RTVS).

Aj mladí tvrdia, že nejde o obyčajný zápas

Opäť ožijú spomienky na federálne časy, znova cítiť národnostné vášne či rivalitu.

Väčšina súčasných reprezentantov Slovenska sa už narodila po rozpade Československa, napriek tomu tvrdia, že nepôjde o obyčajný zápas.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články