Real nakoniec vyhral skupinu, Inter končí. Hráči Liverpoolu zaváhali

Karim Benzema po strelenom góle.
Karim Benzema po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|9. dec 2020 o 18:00

Benzema pomohol Realu dvoma gólmi.

BRATISLAVA. Futbalisti Realu Madrid, Atlética Madrid, Borussie Mönchengladbach a Atalanty Bergamo si v stredu vybojovali postup do vyraďovacej fázy Ligy majstrov 2020/2021.

Skompletizovali tak zoznam osemfinalistov, už skôr si postup vybojovali Bayern Mníchov, FC Porto, Manchester City, FC Liverpool, FC Chelsea, FC Sevilla, Borussia Dortmund, Lazio Rím, Juventus Turín, FC Barcelona, RB Lipsko a Paríž St. Germain.

Šachtar uhral s Interom dôležitý bod

Real potreboval na postup zdolať Mönchengladbach a pomohol mu dvojgólový Karim Benzema. Nikto iný sa do streleckej listiny nezapísal.

Za hostí nastúpil v 85. minúte slovenský stredopoliar László Bénes.

K postupu potreboval tri body aj milánsky Inter, ktorý na súpera z Donecka vybehol v základnej zostave aj so slovenským obrancom Milanom Škriniarom.

Šachtar napokon uhral cenný bod, ktorý mu zabezpečil účasť v šestnásťfinále Európskej ligy a pomohol k postupu Mönchengladbachu, Inter v pohárovej Európe skončil.

Atlético spečatilo postup

Atlético Madrid spečatilo postup z A-skupiny v Salzburgu po výhre 2:0. Rakúsky majster si aj napriek prehre vybojoval účasť v Európskej lige, pretože úlohu favorita potvrdil v ďalšom zápase skupiny mníchovský Bayern.

Nad Lokomotivom Moskva zvíťazil 2:0 po góloch Nikolasa Süleho a Erika Choupo-Motinga.

V C-skupine bolo o postupujúcich jasno už pred týždňom, hralo sa o postup do Európskej ligy. Tam sa napokon prebojoval Olympiakos Pireus, ktorý prehral doma s FC Porto 0:2.

Pehralo však aj Marseille na pôde Manchestru City 0:3 a v Európe si tak na jar zahrajú Gréci.

Liverpool len remizoval

Atalanta Bergamo si vybojovala D-skupine účasť v elitnej šestnástke druhýkrát za sebou, druhú priečku v potvrdila triumfom 1:0 na ihrisku Ajaxu Amsterdam.

Ajax potreboval na postup vyhrať, no v Amsterdame sa hralo bez gólov až do 85. minúty. O triumfe hostí potom rozhodol Muriel. Domáci hrali od 76. minúty oslabení o vylúčeného Gravenbercha.

V druhom zápase D-skupiny v dánskom Midtjyllande poslal Liverpool do vedenia už v prvej minúte Salah, no domáci si po prestávke napokon vybojovali svoj druhý bod v skupine zásluhou premenenej penalty Scholza.

Salah je s 22 gólmi už najlepší strelec Liverpoolu v histórii Ligy majstrov, keď prekonal klubovú legendu Stevena Gerrarda.

V dohrávanom dueli H-skupiny vyhral Paríž St. Germain nad Basaksehirom Istanbul 5:1 aj vďaka hetriku Neymara. Dva góly pridal Kylian Mbappé.

V zostave hostí chýbal pre žlté karty slovenský obranca Martin Škrtel, jeho spoluhráči čelili od začiatku dohrávky v 15. minúte domácemu tlaku.

Parížania mali istý postup už pred zápasom a po triumfe sa tešili z prvenstva v skupine.

Žreb osemfinále sa bude konať 14. decembra 2020.

Ligy majstrov - 6. kolo

A-skupina

• Bayern Mníchov - Lokomotiv Moskva 2:0 (0:0)

Góly: 63. Süle, 80. Choupo-Moting

• RB Salzburg - Atlético Madrid 0:2 (0:1)

/Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

• Real Madrid - Borussia Mönchengladbach 2:0 (2:0)

C-skupina

• Olympiakos Pireus - FC Porto 0:2 (0:1)

Góly: 10. Otavio (z 11 m), 77. Uribe

ČK: 79. Semedo (Olympiakos) po 2. ŽK

• Manchester City - Olympique Marseille 3:0 (0:0)

Góly: 48. Torres, 77. Agüero, 90. Sterling

1.Manchester City651013:116*
2.FC Porto641110:313*
3.Olympiakos Pireus61052:103**
4.Olympique Marseille61052:133

D-skupina

• Ajax Amsterdam - Atalanta Bergamo 0:1 (0:0)

Gól: 85. Muriel

ČK: 76. Gravenberch (Ajax) po druhej ŽK

• FC Midtjylland - FC Liverpool 1:1 (0:1)

Góly: 62. Scholz (z 11 m) - 1. Salah

1.Liverpool FC641110:313*
2.Atalanta Bergamo632110:811*
3.Ajax Amsterdam62137:77**
4.FC Midtjylland60244:132

H-skupina

• Paríž St. Germain - Istanbul Basaksehir 5:1 (3:0)

Góly: 21., 38. a 50. Neymar, 42. a 62. Mbappé (prvý z 11 m) - 57. Topal

1.Paríž St. Germain640213:612*
2.RB Lipsko640211:1212*
3.Manchester United630315:109**
4.Bsaksehir Istanbul61057:183

Domov»Futbal»Liga majstrov»Real nakoniec vyhral skupinu, Inter končí. Hráči Liverpoolu zaváhali