Bayern zdolal Barcelonu rozdielom triedy, obhajcov z Chelsea spasil Lukaku

Thomas Müller sa teší po strelenom góle v zápase Ligy majstrov FC Barcelona - Bayern Mníchov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|14. sep 2021 o 22:59 (aktualizované 14. sep 2021 o 23:22)

Suverénny bol aj Juventus.

BRATISLAVA. Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v utorkovom šlágri E-skupiny Ligy majstrov na ihrisku FC Barcelona 3:0.

Bavorov poslal do vedenia v 33. minúte Thomas Müller, po prestávke uzavrel skóre dvoma gólmi Robert Lewandowski.

Aj obhajca titulu FC Chelsea odštartoval najprestížnejšiu klubovú súťaž triumfom, doma zdolal Zenit Petrohrad 1:0.

Na Camp Nou bol Bayern v prvom polčase lepší, v 19. minúte mal prvú veľkú šancu Sané, ale ter Stegen jeho strelu vyrazil.

Bavori išli do vedenia po strele Müllera, ktorý sa oprel do lopty z 20 metrov, tá sa ešte obtrela o Garciu a brankár domácich na zmenu smeru nemal šancu zareagovať.

Aj po prestávke sa hralo podľa nôt hostí, ich triumf poistil Lewandowski v 56. minúte, keď doklepol do siete strelu Musialu, ktorá sa odrazila od žrde.

Ten istý hráč sa presadil po rýchlej akcii aj päť minút pred koncom duelu.

Romelu Lukaku sa teší po strelenom góle v zápase Ligy majstrov Chelsea FC - Zenit Petrohrad. (Autor: TASR/AP)

Chelsea sa v prvom polčase proti Petrohradu trápila, hostia hrali v defenzíve veľmi organizovane. Po prestávke si však neustrážila center Azpilicuetu do šestnástky a Romelu Lukaku hlavou rozhodol.

Juventus zdolal Malmö 3:0, o víťazstvo hostí sa postarali Alex Sandro, Alvaro Morata a Paulo Dybala už v prvom polčase.

Liga majstrov - skupinová fáza - 14. september:

E-skupina:

Dynamo Kyjev - Benfica Lisabon 0:0 (0:0)

FC Barcelona - Bayern Mníchov 0:3 (0:1)

Góly: 33. Müller, 56. Lewandowski, 85. Lewandowski

F-skupina:

Young Boys Bern - Manchester United 2:1 (0:1)

Gól: 66. Moumi Ngamaleu, 90.+5. Siebatcheu - 13. Ronaldo

ČK: 35. Wan-Bissaka (United)

Villarreal CF - Atalanta Bergamo 2:2 (1:1)

Góly: 39. Trigueros, 73. Danjuma - 6. Freuler, 83. Gosens

ČK: 84. Coquelin (Villareal)

G-skupina:

FC Sevilla - FC Red Bull Salzburg 1:1 (1:1)

Gól: 42. Rakitič (z 11 m) - 21. Sučič (z 11 m)

Góly: 69. Lukaku

Domov»Futbal»Liga majstrov»Bayern zdolal Barcelonu rozdielom triedy, obhajcov z Chelsea spasil Lukaku