Nepomohol ani gól Ronalda. Premožiteľ Slovana šokoval Manchester United

Sklamaní futbalisti Manchester United po prehre v Lige majstrov proti Young Boys Bern. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|14. sep 2021 o 20:45 (aktualizované 14. sep 2021 o 21:06)

Salzburg nepremenil v Seville dve penalty.

BRATISLAVA. Manchester United nečakane prehral v úvodnom zápase skupinovej fázy Ligy majstrov na pôde Young Boys Bern.

Už po necelých 13 minútach sa prvýkrát v Lige majstrov po návrate do United presadil Cristiano Ronaldo, ale potom už úradovali iba domáci.

Favorita z Anglicka zastavilo vylúčenie Aarona Wan-Bissaku. Ten sa z trávnika porúčal po hrubom faule už v 35. minúte.

Domáci po prestávke vyrovnali zásluhou Moumiho Ngamaleua na 1:1 a v nadstavenom čase rozhodol Theoson Jordan Siebatcheu.

V ďalšom zápase FC Sevilla doma remizovala so Salzburgom 1:1. Hostia pritom nepremenili až dve penalty a nevyužili presilovku od 50. minúty.

Bern využil chybu Lingaarda

Ronalda v 13. minúte krásne vysunul jeho krajan Fernandes a portugalský kanonier poslal loptu medzi brankárove nohy. Brankár hostí de Gea potom musel vyraziť strelu Fassnachta, na druhej strane mal ďalšiu šancu opäť Ronaldo.

Cristiano Ronaldo v zápase Ligy majstrov Young Boys Bern - Manchester United.
Cristiano Ronaldo v zápase Ligy majstrov Young Boys Bern - Manchester United. (Autor: TASR/AP)

Po vylúčení Wan Bissaku tréner hostí Solskjaer preskupil rozostavenie, po prestávke mohli ísť jeho zverenci do vedenia. Po zákroku na Ronalda skúmal VAR penaltovú situáciu, ale faul nepotvrdil.

Viac z hry však mali po vylúčení obrancu hostí domáci hráči a v 66. minúte zaslúžene vyrovnali zásluhou Ngamaleua. V závere de Gea najskôr vyškriabal strelu Laupera tesne nad brvno.

V nadstavenom čase mu však poslal "malú domov" Lingaard, no lopta išla pomaly a Siebatcheu ju poslal ponad brankára - 2:1.

Salzburg kopal až tri penalty

Divoký prvý polčas videli diváci v Seville, bieloruský arbiter Kulbakov v ňom nariadil až štyri pokutové kopy. Prvý zahrával hosťujúci Adeyemi, ktorého aj faulovali, ale loptu poslal vedľa pravej žrde.

Adeyemiho potom faulovala domáca obrana aj v 20. minúte, loptu si však na biely bod postavil Luka Sučič a bezpečne premenil - 0:1. No Adeyemiho faulovali domáci aj po tretí raz, Sučič však v 37. minúte poslal loptu iba do žrde.

O päť minút neskôr po faule na Youssefa En-Nesyriho kopali penaltu aj domáci, Ivan Rakitič z nej vyrovnal. Po prestávke už góly nepadli, domáci dohrávali od 50. minúty bez vylúčeného En-Nesyriho.

Liga majstrov - skupinová fáza - 14. september:

F-skupina:

Young Boys Bern - Manchester United 2:1 (0:1)

Gól: 66. Moumi Ngamaleu, 90.+5. Siebatcheu - 13. Ronaldo

ČK: 35. Wan-Bissaka (United)

G-skupina:

FC Sevilla - FC Red Bull Salzburg 1:1 (1:1)

Gól: 42. Rakitič (z 11 m) - 21. Sučič (z 11 m)

ČK: 50. En Nesyri (Sevilla)

Domov»Futbal»Liga majstrov»Nepomohol ani gól Ronalda. Premožiteľ Slovana šokoval Manchester United