Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Lietava sa stáva pre pražskú Duklu oporou

Ivan Lietava. (Autor: TASR)
Sportnet|10. sep 2011 o 00:11

Nastúpili s troma útočníkmi a každý z nich radoval zo streleného gólu. Futbalisti Dukly rázne ukončili šnúru troch prehier a vyhrali vysoko 4:0 nad Hradcom Králové. Veľkú zásluhu na tom mala slovenskú posila, útočník Ivan Lietava.

"To on bol tým jazýčkom na váhach, ktorý prevážil dnešný zápas na našej strane," pochvaľoval si tréner Luboš Kozel prácu urasteného útočníka. "Je dôrazný, silný, viaže na seba pozornosť protihráčov a tým pomáha ďalším útočníkom."

Dvadsaťosemročný slovenský útočník sa na začiatku tohto týždňa vydal zo Žiliny do už tretieho zahraničného klubu. Jeseň roku 2008 odohral v tureckom Denizlispore, pred rokom pôsobil pol roka v tej istej krajine v Konyaspor. Slávne ťaženie Žiliny cez Spartu do Ligy majstrov tak nezažil, ale je majstrom Slovenska a ešte tento rok hral v predkole Európskej ligy.

Teraz je z neho hráč ligového nováčika. "Asi tu bude menší tlak, než aký som zažíval v Žiline, ale aj tak urobím všetko pre to, aby som pomohol Dukle k čo najlepšiemu umiestneniu," hovorí. A porovnáva českú ligu so slovenskou. "Myslím, že česká liga je tvrdšia, slovenská zasa futbalovejšia."

V Dukle je Lietava na hosťovanie do konca súťažného ročníka. K tímu sa pripojil na začiatku tohto týždňa a piaty deň u tímu už naskočil v základnej zostave do ligového zápasu.

"Už na tréningu bolo vidieť, že mužstvo dostalo jeho príchodom nový impulz," povedal Kozel, ktorý nad zaradením slovenský posily neváhal ani chvíľku. "V minulých zápasoch sme nehrali tak zle, ale naša práca nebola ohodnotená gólmi. Pred bránkou súpera nám chýbal dôraz," povedal tréner pre iDnes.cz.

A práve dôraz 189 centimetrov vysokého útočníka zdobí najviac.

"Dlho som nehral celé zápasy, a tak som bol v prvej polovici trochu nervózny. Gól ma však upokojil," priznal. Prízemnou strelou po rýchlej rozohrávke priameho kopu prekvapil brankára a zvýšil na 2:0. Z penált potom jeho spoluhráči pridali ešte dva góly a oslavovali vysoké víťazstvo. "Cítim, že ešte mám čo zlepšovať, ale 4:0 je skvelý výsledok. Máme sa od čoho odraziť do ďalšej práce."

Súvisiace články