Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Lidström sa do 1. júla rozhodne, či bude hrať ďalej

Nicklas Lidström (Autor: SITA/AP)
SITA|15. máj 2011 o 13:00

41-ročný švédsky obranca má stále šancu vyrovnať rekord legendárneho Bobbyho Orra. Musí však pokračovať v kariére.

DETROIT 14. mája (SITA, AP) - Hokejový obranca v službách tímu zámorskej NHL Detroit Red Wings Nicklas Lidström vyhlásil, že sa do 1. júla rozhodne, či bude ďalej pokračovať v kariére alebo "zavesí korčule na klinec".

"Musíte brať do úvahy veľa vecí - ako sa cítite, vašu motiváciu, rodinnú situáciu," skonštatoval prvý Európan, ktorý ako kapitán zámorského tímu zdvíhal nad hlavou Stanleyho pohár.

Modano: Ak by som bol Nickom, vrátil by som sa späť

Vedenie klubu aj spoluhráči 4-násobného držiteľa prsteňa pre víťaza bojov o Stanleyho pohár veria, že 6-násobný víťaz Norrisovej trofeje pre najlepšieho beka základnej časti NHL sa vo veku 41 rokov nerozhodne skončiť, ale odohrá ešte jubilejnú 20. sezónu v drese "červených krídel".

"Ak by som bol Nickom, vrátil by som sa späť a nekončil by som," skonštatoval Mike Modano a dodal: "Ak aj tento rok získa Norrisovu trofej, bude mať šancu dostihnúť Bobbyho Orra."

Najlepší hokejový obranca ostatných dvoch dekád je aj tento rok medzi trojicou bekov, ktorí majú šancu získať Norrisovu trofej. Nestarnúci líder "červených krídel" má súperov v podobe kapitánov Bostonu a Nashvillu Zdena Cháru, resp. Sheu Webera.

Lidström podpísal 1. júna 2010 s Red Wings jednoročnú zmluvu na 6,2 milióna USD a v prípade pokračovania v kariére bude jeho nasledujúci kontrakt vyzerať pravdepodobne veľmi podobne.

Tréner Red Wings si myslí, že Švéd bude pokračovať v kariére

"Myslím si, že sa vráti späť. Je to dobrý hráč a patrí do vynikajúceho tímu s možnosťou zabojovať o najvyššie méty. Ak by náš tím nebol jedným z najlepších, určite by nezvažoval svoj návrat," nechal sa počuť tréner mužstva z "mesta automobilov" Mike Babcock.

Ani Švédov spoluhráč a krajan Niklas Kronwall neverí, že 11-násobný účastník Zápasu hviezd NHL ukončí svoju bohatú aktívnu kariéru: "Som si istý možno preto, lebo v to dúfam."

Detroit v nadchádzajúcich rokoch, možno aj týždňoch, opustí viacero starších hráčov. Štyridsaťročný Mike Modano, ktorý sa rozhodol pre Red Wings po tom, čo mu Dallas neponúkol ďalšiu spoluprácu, je už na 75 percent rozhodnutý odísť do "športového dôchodku": "

Posledných niekoľko rokov to už bolo dosť namáhavé." Ani budúcnosť 39-ročného Krisa Drapera a o rok mladšieho Chrisa Osgooda nie je v tíme istá. Obaja chcú s Detroitom pokračovať, momentálne však sú voľnými hráčmi.

"Obaja pravdepodobne ukončia svoju kariéru v prípade, že im najúspešnejší americký tím histórie NHL neponúkne ďalšiu spoluprácu. "Toto je môj domov," uviedol Draper, ktorý pôsobí v štruktúrach Detroitu už od roku 1993.

Súvisiace články