11.

Michal Šima

(0+0)

+ 51,9 s

RUHPOLDING. Slovenská reprezentantka Paulína Bátovská Fialková získala v sobotu bronz v šprinte na majstrovstvách sveta v letnom biatlone.

V Ruhpoldingu triumfovala Talianka Lisa Vitozziová pred Markétou Davidovou. Slovenka skončila tretia spolu so Švajčiarkou Lenou Häckiovou Grossovou.

Bátovská Fialková mala čistú streľbu, na víťazku stratila takmer 24 sekúnd. Jej sestra Ivona Fialková obsadila jedenástu pozíciu s jednou chybou a odstupom 54,9 s. Čisto strieľala Davidová, Vitozziová sa pomýlila raz na prvej položke.

Medzi mužmi triumfoval švédsky reprezentant Sebastian Samuelsson.

V pretekoch na 7,5 km zvíťazil pred krajanom Pepem Femlingom, bronz získal Švajčiar Niklas Hartweg. Slovák Michal Šima obsadil jedenáste miesto.

Šima zastrieľal čisto, ale na víťaza stratil 51,9 sekundy. Samuelsson pridal k striebru zo superšprintu aj najcennejší kov, Femling získal v piatok bronz.

V súťaži junioriek sa v Top 10 umiestnili až tri Slovenky.

Zuzana Remeňová skončila na siedmom mieste a hneď za ňou klasifikovali Emu Kapustovú. Elitnú desiatku uzavrela Júlia Machyniaková.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Bátovská Fialková získala na MS bronz, Ivone tesne ušla Top 10