+7,5 s (3)

22.

Tomáš Sklenárik

+1:41,5 (7)

OTEPÄÄ. Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková obsadila v superšprinte na MS v letnom biatlone 2024 prvé miesto.

Pre Bátovskú Fialkovú to boli prvé preteky po ročnej prestávke pre materské povinnosti.

Druhá skončila Fínka Suvi Minkkinenová (+11,5 s) a tretia finišovala Lucie Charvátová z Česka (+20,2 s).

Fotogaléria: Paulína Bátovská Fialková v superšprinte žien na MS v letnom biatlone 2024

Na štart sa postavila aj Júlia Machyniaková, ktorá minula tri terče a na víťaznú krajanku stratila 95 sekúnd.

V mužskej kategórii malo Slovensko zastúpenie v podobe Tomáša Sklenárika, ktorý sa umiestnil po siedmych netrafených terčoch na 22. mieste.

Na víťazného Dmytra Pidručného z Ukrajiny zaostal o 1:41,5 minúty.

V doobedňajšej kvalifikácii sa predstavili aj Damián Cesnek, Martin Maťko a sestry Zuzana a Mária Remeňové.

Spomínanej štvorici sa kvalifikovať do poobedných finálových pretekov nepodarilo.

"Pred týmto šampionátom bolo pre mňa možno dôležitejšie ako samotný výsledok mať dobrý pocit z lyžovania a strieľania.

To sa mi podarilo, navyše som vyhrala preteky, takže sa teším. Stále však pred tým mám veľký rešpekt, keďže som osem mesiacov po pôrode a musím si dávať pozor," uviedla pre portál slovenskybiatlon.sk.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Výborný návrat do súťažného kolotoča. Fialková získala na MS zlato