+1:46,2 (2)

26.

Veronika Michalechová

+2:40,0 (5)

OTEPÄÄ. Slovenský biatlonista Jakub Borguľa obsadil v superšprinte v kategórii juniorov na MS v letnom biatlone 2024 piate miesto.

Borguľa tak vylepšil svoj výkon z minuloročného šampionátu v Osrblí, kde finišoval na 9. mieste.

Z triumfu sa radoval Čech David Eliáš časom 19:32.8, druhý skončil Chorvát Matija Legovič (+10,2 s) a tretí finišoval Victor Berglund zo Švédska (+13,2 s).

Na štarte sa predstavili traja Slováci. Jakub Borguľa minul štyri terče a na víťaza stratil necelých 28 sekúnd.

Šimon Adamov obsadil 21. priečku s mankom 2:11,9 minúty. Markus Sklenárik sa umiestnil na 23. mieste (+2:16,3 min).

Z trojice Sloveniek skončila vo finále superšprintu junioriek najlepšie Michaela Straková na 14. mieste so stratou 1:22,6 minúty na víťaznú Bulharsku Loru Hristovú.

Tamara Molentová sa umiestnila na 20. priečke s mankom 1:46,2 minúty, Veronika Michalechová obsadila 26. miesto (+2:40,0 min).

Doobeda sa v Otepää predstavili aj ďalší slovenskí reprezentanti - Alžbeta Garguláková, Sebastián Ilavský, Maxim Mejtský a Michal Adamov.

V kvalifikácii superšprintu sa im však do finálových pretekov kvalifikovať nepodarilo.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Borguľa siahal na MS v letnom biatlone na medailu, Adamov a Sklenárik pohoreli na streľbe