+2:35,9 (2)

32.

Alžbeta Garguláková

+6:03,7 (12)

OTEPÄÄ. Slovenský juniorský reprezentant Jakub Borguľa obsadil v nedeľných stíhacích pretekoch na MS v letnom biatlone 2024 v estónskom Otepää 4. miesto. Tamara Molentová bola v rovnakej disciplíne junioriek siedma.

Borguľa sa tesne pod stupne víťazov posunul z 12. priečky na štarte, na ktorej bol po sobotňajšom šprinte.

Na strelnici minul štyrikrát, z toho trikrát na tretej položke a v cieli mal manko 27,7 s od víťazného Ukrajinca Vitalija Mandzyna. Od medaily ho delilo 5,2 sekundy.

V prvej desiatke skončil zo Slovákov ešte Šimon Adamov, ktorý ju uzatvoril s odstupom +1:02,9 min a piatimi chybami.

Molentová predviedla najlepšie vystúpenie na strelnici z pretekárok v prvej desiatke a poskočila z 15. na 7. priečku s dvoma chybami a mankom 1:41,1 min na víťaznú Bulharku Valentina Dimitrovovú.

Výsledok po šprinte si zlepšila aj Michaela Straková, ktorá sa posunula z 21. priečky na deviatu, keď netrafila tri terče.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Borguľa v stíhačke siahal na medailový úspech, od radosti ho delilo pár sekúnd