+1:51.9 (3)

23.

Alžbeta Garguláková

+1:58.4 (3)

OTEPÄÄ. Slovenský reprezentant Jakub Borguľa skončil na 12. mieste v šprinte juniorov na 7,5 km na MS v letnom biatlone 2024 v estónskom Otepää

Borguľa mal najrýchlejší strelecký čas, na víťazného Ukrajinca Vitaliho Mandzyna stratil 1:43,3 min. Druhý sa umiestnil Haavard Tosterud z Nórska a tretí finišoval jeho krajan Sivert Gerhardsen.

Matúš Sklenárik obsadil 14. miesto. O sedem priečok nižšie finišoval Šimon Adamov. V prvej polovici poradia sa podarilo skončiť aj ďalšej dvojici Slovákov.

Maxim Mejtský si vybojoval 33. pozíciu, Sebastián Ilavský bol na 36. mieste. Michal Adamov obsadil 55. priečku.

V kategórii junioriek v rovnakej disciplíne dosiahla medzi Slovenkami najlepšie umiestnenie Tamara Molentová, ktorá skončila na 15. priečke. Na prvú Bulharku Valentinu Dimitrovovú stratila 1:33,2 min.

Striebro si vybojovala Viktorija Chvostenková z Ukrajiny a bronz patrí krajanke Olene Horodnaovej.

Veronika Michalechová obsadila 20. miesto, Michaele Strakovej patrila 21. pozícia a Alžbeta Garguláková bola na 23. mieste.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Borguľa predviedol v šprinte najrýchlejšiu streľbu, za medailovými priečkami zaostal