Leo Komarov sa ocitol na waiver listine, Timašovovi hrozí vykúpenie zo zmluvy

Oh My Hockey|19. okt 2021 o 10:29

Na waiver listine sa včera ocitli dvaja hráči, ďalší dvaja boli umiestnení na tzv. nepodmienečnú waiver listinu, čo znamená, že im hrozí vykúpenie zo zmluvy.

Voľným hráčom smerujúcim na farmu je Leo Komarov. Najznámejší z kvarteta má za sebou 491 zápasov v NHL, v nich 170 (63+107) bodov. Kedysi hrával za Toronto, už štvrtým rokom je v službách New Yorku Islanders. Klesajúce výkony ho možno dostanú do AHL, kde naposledy hral v ročníku 2012/13. V tejto sezóne odohral jeden zápas bez bodového zápisu.

Neprekvapujúco sa na listinu nechránených dostal aj Alex Belzile. 30-ročný kanadský útočník by mal smerovať na farmu Montrealu Canadiens do Lavalu. Vlani odohral prvé dva duely v základnej časti NHL, pripísal si asistenciu. Rok predtým nastúpil do šiestich zápasov play-off.

Na tzv. unconditional waivers sa dostal Dmytro Timašov. Ukrajinský rodák reprezentujúci Švédsko čelí vykúpeniu zo zmluvy. Druhý rok je členom organizácie New Yorku Islanders, za ktorú však odohral jediný zápas. V tomto ročníku nastúpil do jedného duelu v AHL. V NHL v doterajšej kariére zaknihoval 45 štartov. Ak si ho nikto nevezme, jeho zmluva bude zrušená.

Podobný osud zrejme čaká aj Kirilla Maksimova z Edmontonu Oilers. 22-ročný krídelník sa zrejme vráti do KHL, aktuálne mu beží posledný rok nováčikovského kontraktu. V ročníku 2019/20 pôsobil v Bakersfielde, v sezóne 2020/21 hral na hosťovaní v KHL (CSKA Moskva) a nižšej MHL (Zvezda Moskva). V 16 zápasoch za CSKA si pripísal iba tri body. Strelil dva góly, na jeden prihral.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: