Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Legendárny Howe nemôže chodiť, rozpráva minimálne

Gordie Howe je po dvoch mŕtviciach. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 1. dec 2014 o 09:13

Gordieho Howa trápi aj vysoký krvný tlak, je v pokročilom štádiu demencie. Jeho stav je však stabilizovaný.

DETROIT. Zdravotný stav jednej z najväčších postáv hokeja Gordieho Howa po dvoch mozgových príhodách je stabilizovaný, 86-ročný muž však nemôže chodiť a rozpráva len minimálne.

Podľa syna Marka Howa je jeho otec na tom celkom dobre. Vďaka epidurálnym injekciám sa zbavil čiastočne bolestí chrbta, ktoré boli dôsledkom letnej operácie.

"Mr. Hockey", ako prezývajú Gordieho Howa, trápi aj vysoký krvný tlak a je v pokročilom štádiu demencie.

"Nemôže chodiť a jeho reč je minimálna. Po prvej mozgovej príhode mohol aspoň trocha chodiť. Teraz sa snažil dvakrát aspoň stáť okolo dvadsať minút a zobralo mu to veľa energie. Bol totálne vyčerpaný. V súčasnosti odpočíva, myslím si, že má viac dobrých ako zlých dní," opísal Mark Howe.

Gordie Howe utrpel mŕtvicu najskôr koncom októbra a potom ďalšiu začiatkom novembra. Lieči sa v dome svojej dcéry v Lubbocku v Texase.

Gordie Howe odohral v NHL dovedna 1767 duelov s bilanciou 801 gólov a 1049 asistencií, väčšinu z nich v Detroite. V počte strelených gólov je doteraz lepší iba Wayne Gretzky a v produktivite Gretzky s Markom Messierom.

V profilige absolvoval Howe neuveriteľných 26 sezón a kariéru v NHL ukončil vo veku 52 rokov. O 17 rokov neskôr dokonca nastúpil v súboji tímu IHL Detroit Vipers na jedno striedanie ako 69-ročný.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.