Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Lednický o Stochovi: S trénerom nemá žiadny problém

(Autor: sita)
SITA|8. mar 2011 o 18:27

Slovenský futbalista Miroslav Stoch to v tureckom veľkoklube Fenerbahce SK nemá vôbec jednoduché.

ISTANBUL. Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch to v tureckom veľkoklube Fenerbahce SK nemá vôbec jednoduché.

Po letnom prestupe z Chelsea FC síce patril 21-ročný krídelník k oporám tímu, postupne sa však vytratil zo základnej zostavy a najnovšie už v pondelkovom dueli na trávniku Genclerbirligi (4:2) nefiguroval ani na súpiske. Podľa hráčovho manažéra Milana Lednického však za aktuálnou situáciou netreba hľadať nič svetoborné či nejaký incident, ale jednoduchý futbalový kolobeh.

"Na jeho poste nastúpil iný hráč, ktorý sa chytil a keďže Fenerbahce sa teraz mimoriadne darí a vyhráva jeden zápas za druhým, tréner nemení zostavu. Miňo maká na každom tréningu, aj keď nehráva, stále sa snaží udržať vo forme. Som presvedčený, že jeho čakanie sa čoskoro skončí a on sa opäť vráti do zápasového zaťaženia," povedal v rozhovore pre agentúru SITA jeho agent Milan Lednický.

Ako M. Lednický ďalej uviedol, aktuálne nezaradenie Stocha na súpisku Feneru proti Genclerbirligi určite nebolo zapríčinené polčasovým incidentom z predchádzajúceho ligového zápasu proti Kasimpase, ako informovali turecké médiá.

"Tie si toho navymýšľajú. Určite to nie je pravda, nič také sa nestalo. Ja som sa pred dvoma týždňami osobne rozprával s trénerom istanbulského klubu, ktorý nepovedal na Miňa ani jedno krivé slovo. Je s ním veľmi spokojný, ale v kádri je veľká konkurencia a Miňo musí byť trpezlivý. Aj jeho samozrejme mrzí, že nehráva. No nevzdáva sa a maká na sebe," povedal hráčov manažér a na záver dodal: "Turecké médiá treba brať s veľkou rezervou. Oni sa predháňajú v prinášaní senzácií a potom to niekedy tak aj vyzerá."

Bývalý hráč Nitry, Chelsea a holandského FC Twente nedávno pre svoju oficiálnu internetovú stránku uviedol: "V poslednom čase trávim v tréningovom centre oveľa viac času, na zrazy chodím v predstihu, v príprave nechcem nič podceniť. Tvrdo na sebe pracujem a tréningy si užívam."

"Beriem ich ako zápasy, chcem vyhrať čo najviac, nech to je prípravná hra alebo nohejbalový turnaj ako naposledy. Nezostáva mi nič iné ako sa zaťať, tvrdo trénovať a veriť, že príde môj čas. Cítim sa veľmi dobre, som podľa mňa v dobrej forme, preto verím, že to už nebude dlho trvať."

Súvisiace články