Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Lekár, ktorý v USA obťažoval gymnastky, má ísť na 25 rokov do väzenia

Larry Nassar. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. nov 2017 o 10:56

Bývalého lekára obvinilo už 125 žien, respektívne dievčat.

DETROIT. Niekdajší športový lekár Larry Nassar bude uznaný vinným z viacerých prečinov sexuálneho obťažovania a za mrežami by si mal odsedieť minimálne 25 rokov.

Tvrdí to osoba, ktorá má informácie priamo zo stredajšieho vypočúvania Larryho Nassara na súdnom okrsku Ingham v americkom štáte Michigane, no želá si zostať v anonymite.

Proti 54-ročnému lekárovi vzniesli obvinenia zo sexuálneho obťažovania siedmich niekdajších gymnastiek počas jeho pôsobenia ako športového lekára na Michigan State University v Lansingu ako aj pri americkej gymnastickej reprezentácii, ktorá mala svoju základňu v Indianapolise.

Jeho bývalé zverenkyne ho zažalovali za to, že ich obťažoval najmä v mimosúťažnom čase, keď prekonávali rozličné zranenia a schovával to za špeciálne terapeutické praktiky.

Keď prepukla Nassarova kauza aj na verejnosti, postupne vyrukovalo s obvineniami voči nemu až 125 žien, resp. dievčat. Medzi najznámejšie obete Nassarových praktík patrili olympioničky Aly Raismanová, McKayla Maroneyová a Gabby Douglasová.

Tie vypovedali, že Nassar ich obťažoval rukami dokonca aj vtedy, keď boli v miestnosti prítomní ich rodičia. Nassar čelí aj obvineniam na federálnom súde zo šírenia detskej pornografie.

Dohoda o uzatvorenej žalobe vyžaduje minimálny trest odňatia slobody na 25 rokov, ale sudca môže stanoviť maximálnu sankciu až 40 rokov za mrežami. V štáte Michigan bývajú odsúdenci prepustení na slobodu najskôr po odpykaní si stanoveného minima trestu.

Súvisiace články