Lakers vyučovali Charlotte, Newyorčania rozbili Detroit

TASR|1. feb 2012 o 07:52

Basketbalisti Los Angeles Lakers zdolali v jednom zo siedmich duelov noci na stredu hráčov Charlotte Bobcats vysoko 106:73 a uštedrili svojmu súperovi už 9. prehru v rade.

NEW YORK.

Najlepším strelcom zápasu, ktorý mal od začiatku jasný scenár bez dramatického zauzlenia, bol Kobe Bryant s 24 bodmi napriek tomu, že v záverečnej štvrtine ho už tréner Mike Brown vôbec na palubovku neposlal.

Svojich priaznivcov potešil aj New York, ktorý prestrieľal Detroit vo svojej hale 113:86. Darilo sa navrátilcovi do zostavy Knicks Carmelovi Anthonymu, autorovi 25 bodov. Domáci sa prezentovali supervýkonom v ofenzíve, keď ich úspešnosť z poľa bola až 60-percentná, pričom v uplynulej časti sezóny doteraz nikdy neprekonali 50-percentnú hranicu. Pistons pustili už 6. duel za sebou.

Naopak šiestykrát v šnúre sa tešili z triumfu basketbalisti Atlanty, ktorí zaznamenali pohodlný úspech v Toronte (100:77). Lídrom Hawks bol 30-bodový Joe Johnson, ktorý na vyrovnanie sezónneho maxima potreboval iba tri štvrtiny.

Predlžovalo sa v Memphise, kde domáci Grizzlies napokon "pretlačili" Denver Nuggets 100:97.