Laine: V Columbuse to milujem a chcem tu zostať

Oh My Hockey|11. máj 2021 o 08:57

Ak by sme reflektovali posledný rok Patrika Laineho, zrejme by sme sa zhodli na tom, že už zažil aj lepšie. 23-ročný Fín stihol za Winnipeg odohrať jeden trojbodový zápas a potom sa porúčal do Columbusu výmenou za Pierre-Luc Duboisa.

Zvykanie si bolo dlhé a úmorné. Laine sa nestal superhviezdou, práve naopak, aj on bol súčasťou potápajúcej sa lode Blue Jackets, ktorí napokon obsadili posledné miesto v divízii pri rovnosti bodov s Detroitom. V 45 dueloch zaknihoval len 21 bodov a 10 gólov.

"Nie je to chyba systému. Je to moja chyba," kajá sa po sezóne fínsky forvard. "Nemyslím si, že záleží na tom, kto nás trénuje. Nehľadiac na to, ja musím vyjsť na ľad a spraviť, čo je mojou úlohou. Nešlo to v tejto sezóne, ale pôjde to v ďalšej."

Laine mal s kontroverzným Tortorellom zopár horúcich chvíľ. Pozornosť médií pritiahlo najmä to, keď ho posadil na striedačku podobným štýlom, ako to urobil Duboisovi pred trejdom. Neskôr vysvitlo, že sa hlavnému koučovi nepáčilo, ako hráč jednal s jedným z jeho asistentov.

Už po výmene sa žartovalo, ako dlho bude Lainemu trvať, kým požiada o výmenu. Podľa jeho vlastných slov sa nič také nedeje, dodáva: "Milujem to tu a chcem tu zostať, to je isté."

Po sezóne bude obmedzeným voľným hráčom a generálneho manažéra Kekäläinena čakajú plné ruky práce. Netýka sa to len Fína, Kekäläinen sa bude musieť rozhodnúť, čo s brankárskou dvojicou a začať pomaly rokovať s kľúčovým obrancom Sethom Jonesom predtým, ako sa po nasledujúcej sezóne stane voľným hráčom.

Zadák zatiaľ nie je pripravený hovoriť príliš dopredu. O dlhodobej budúcnosti musí premýšľať.

"To je situácia, v ktorej sa ocitnete len raz za život, pričom je na vás z každej strany vyvíjaný tlak," hovorí Jones o tom, že čoskoro bude rokovať o novom kontrakte. "Naozaj musím spomaliť a zamyslieť sa nad tým, čo vlastne chcem. Čoskoro sa o tom budem baviť aj s generálnym manažérom. Zatiaľ však nerobím nijaké rozhodnutia. Budem tu ešte rok, potom sa uvidí."

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Laine: V Columbuse to milujem a chcem tu zostať