Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Slováci o Gruzínsku: Pred zápasom rezeň, v hoteli plesnivé steny či myši

Miloš Lačný ešte v drese Ružomberka. Teraz už strieľa góly za majstra. (Autor: TASR)
SITA|26. jan 2019 o 06:25

Obaja dostali výpoveď bez odstupného.

KUTAISI. Slovenskí futbalisti Miloš Lačný a Marek Hlinka ukončili svoje pôsobenie v gruzínskom klube Torpedo Kutaisi. Obaja Slováci prestúpili do spomenutého klubu v roku 2018, ich angažmán však netrval dlho.

Gruzínčanov držal finančne nad vodou predovšetkým istý čínsky sponzor, ktorý klub opustil. Slovenskí futbalisti tak museli odísť pre okresávanie financií.

Ružové to však nemali ani ohľadom zabezpečenia.

"Katastrofa. Žiadna posilňovňa, regenerácia či poriadna lekárska starostlivosť. Ihrisko také, že po prihrávke lopta na hrboľoch vyskočila na úroveň pŕs. Na 'báze' sa zastavil čas, nič také som v živote nevidel," vravel 28-ročný záložník Hlinka pre denník Šport.

"Staré budovy, jedáleň, sauna, do ktorej sme vstupovali s obavami. Varili nám milé tetušky, ale stalo sa, že sme pred zápasom dostali rezeň so špagetami. A hotel? Plesnivé steny a myši behajúce po podlahe,“ doplnil.

Banskobystrický rodák nastupoval na začiatku ako defenzívny štít, postupne sa posunul do stredu zálohy. Neskôr sa zo zostavy úplne vytratil a v Kutaisi odohral len dvanásť ligových duelov.

"Dostal som výpoveď bez odstupného, takže papiere som nepodpísal a rieši sa to cez právnikov. Vedenie neodpovedá, ničomu neprikladá vážnosť a potom to tak vyzerá,“ doplnil Hlinka, ktorý sa pripravuje na Slovensku individuálne.

"Počas dovolenky ma zaskočila nepríjemná správa. Oznámili mi, že skončil investor z Číny a prichádza k hráčskemu odlivu. Ja som bol doma, naberal som silu a kondíciu a už som sa tešil na návrat. Chcel som v klube pokračovať, naplniť kontrakt, ktorý mal vypršať v lete," uviedol Lačný pre denník Šport.

"Nežiadam vyplatenie šiestich mesiacov, určite o nejaké financie prídem, ale verím, že sa v najbližších dňoch rozumne dohodneme a moje pôsobenie definitívne uzatvoríme,“ dodal hráč, ktorý v trinástich zápasoch strelil dva góly.

Súvisiace články