Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Lacko sa vracia k trénerovi Liptákovi

Matej Lipták (Autor: TASR)
TASR|28. nov 2011 o 15:10

Matej Lipták bude po roku pri Daniele Hantuchovej opäť trénovať bývalú slovenskú mužskú jednotku Lukáša Lacka.

BRATISLAVA. Víťaz tenisového challengeru Slovak Open Lukáš Lacko bude v novej sezóne spolupracovať s trénerom Matejom Liptákom. Pre TASR to potvrdil kouč, pod ktorého vedením sa Lacko vo februári 2010 dostal na 60. miesto svetového rebríčka ATP.

"Mal som viaceré ponuky, napokon som sa však rozhodol vrátiť sa k Lukášovi. Zavážilo aj to, že chcem byť viac na Slovensku. S Lukášom sme sa dohodli na ročnej spolupráci. S prípravou na novú sezónu, ktorá odštartuje kondičným sústredením s najväčšou pravdepodobnosťou vo Vysokých Tatrách, by sme mali začať o dva týždne. Pokiaľ ide o prvý turnaj v roku 2012 pravdepodobne to bude Chennai, kde má Lukáš šancu dostať sa priamo do hlavnej súťaže. Ak by sa mu to nepodarilo, bude hrať kvalifikáciu," povedal pre TASR Lipták, ktorý je súčasne aj kapitánom slovenskej fedcupovej reprezentácie.

Lacko ukončil spoluprácu s Liptákom koncom októbra 2010 a odvtedy sa pripravoval pod vedením Tibora Tótha. Pred poslednými tromi turnajmi v tejto sezóne sa s Liptákom dohodli na obnovení spolupráce s tým, že po challengeri v Helsinkách sa rozhodnú, či bude pokračovať aj v novej sezóne. Lipták v októbri skončil ako osobný kouč Daniely Hantuchovej a v novembri pomohol Lackovi k triumfu na Slovak Open.

Súvisiace články