Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara
(Zdroj: TASR/AP)
Ivan Mriška|23. máj 2021 o 00:30

Incident sa udial v hlavnom meste Španielska.

MADRID. Jeho obľúbený tím vyhral majstrovský titul. Za sebou nechal Real, mestského rivala, aj Barcelonu.

Po víťazstve Atlética Madrid vo Valladolide 2:1 a zisku jedenásteho titulu v La Lige vyšiel oslavovať do ulíc, spolu s tisíckami fanúšikov.

V centre mesta sa však stala tragická udalosť. Len 14-ročný fanúšik pri bujarých oslavách prišiel o život. Informáciu priniesol španielsky denník Marca.

Oslavy fanúšikov Atlética Madrid. (Autor: TASR/AP)

Mladý fanúšik oslavoval v dodávke, ktorá havarovala. Hlavu mal vystrčenú von z auta a udrel si ju o stenu. Chlapec utrpel zástavu srdca, napriek oživovaniu sa mu pomôcť nepodarilo.

"Dodávka viezla niekoľko mladých ľudí, ktorých telá boli tiež mimo vozidla, pričom vodič pred vstupom na parkovisko, kde došlo k nehode, zrazil niekoľko konštrukčných plotov," popisuje Marca nešťastnú udalosť.

"Sanitky dorazili do oblasti rýchlo, ale nedokázali poskytnúť nijakú pomoc a potvrdili tragickú smrť 14-ročného mladíka," píše španielsky denník.

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články