Jan Oblak.
Jan Oblak. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. feb 2021 o 21:10

Slovinský brankár bol hrdinom.

MADRID. Líder španielskej futbalovej La Ligy Atlético Madrid remizoval v stredajšej dohrávke 2. kola na ihrisku UD Levante 1:1. Vďaka tomu má na čele tabuľky šesťbodový náskok na mestského rivala Real Madrid a tiež zápas k dobru.

Domáci sa dostali do vedenia v 17. minúte, keď po zisku lopty v strede ihriska podniklo rýchly výpad duo Jorge de Frutos - Enis Bardhi. De Frutos dobre načasoval prihrávku na Severomacedónčana a ten nekompromisne zakončil.

Madridčania vyrovnali o dvadsať minút neskôr. Marcos Llorente sa rozhodol skúsiť šťastie strelou spoza šestnástky. Dráhu jeho strely hlavou zmenil obranca a domáci brankár už nestihol zareagovať.

V 85. minúte stredopoliar hostí Saul Niguez dosiahol gól, no ten neplatil pre ofsajd. Deľbu bodov neodvrátil ani domáci Carlos Clerc, ktorého volej tesne pred koncom fantastickým spôsobom vyrazil brankár Jan Oblak.

Zákrok od 1:15 min