Lionel Messi. (Zdroj: TASR/AP)
TASR|21. mar 2021 o 22:15

Pozrite si výsledky nedeľných zápasov La Ligy.

AKTUALIZOVANÉ o 23:25

MADRID. Futbalisti FC Barcelona rozstrieľali v nedeľňajšom zápase 28. kola španielskej La Ligy Real Sociedad San Sebastian 6:1 a pripísali si piate ligové víťazstvo v sérii.

Katalánci poskočili na 2. miesto tabuľky a na vedúce Atlético Madrid strácajú štyri body.

Lionel Messi odohral rekordný 768. zápas za Barcelonu a o jeden tak prekonal svojho bývalého spoluhráča Xaviho. Argentínsky útočník si okorenil duel dvoma gólmi v 56. a 89. minúte.

Počas pôsobenia v klube ich strelil už 663 a pridal 291 asistencií. Ďalšie dva presné zásahy zaznamenal Sergino Dest, po jednom góle pridali Antoine Griezmann a Ousmane Dembele.

Atlético Madrid zvíťazilo nad Deportivom Alaves 1:0. Jediný gól strelil v 54. minúte uruguajský útočník Luis Suarez, pre ktorého to bol devätnásty presný zásah v prebiehajúcom ligovom ročníku.

Hostia nevyužili obrovskú príležitosť na vyrovnanie v 86. minúte, keď pokus Joselua z bieleho bodu zlikvidoval Jan Oblak. Atlético figuruje na čele tabuľky o štyri body Barcelonu, tretí Real Madrid stráca šesť.

La Liga - 28. kolo:

Real Sociedad San Sebastian - FC Barcelona 1:6 (0:2)

Góly: 77. Barrenetxea Muguruza - 37. Griezmann, 43. a 53. Dest, 56. a 89. Messi, 71. Dembele

Atletico Madrid - Deportivo Alaves 1:0 (0:0)

Priebežná tabuľka

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelona vysoko zvíťazila a posunula sa na druhé miesto. Messi si pripísal rekord