Luis Suárez (Atlético Madrid) sa teší z gólu.
Luis Suárez (Atlético Madrid) sa teší z gólu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|22. máj 2021 o 19:51 (aktualizované 22. máj 2021 o 20:45)

V Španielsku odohrali posledné kolo sezóny.

MADRID. Atlético Madrid získalo svoj 11. majstrovský titul v španielskej La Lige. Rozhodlo o tom až v záverečnom 38. kole, keď otočilo sobotňajší duel na trávniku Realu Valladolid a zvíťazilo 2:1. Získalo tak jedenásty majstrovský titul v histórii, predtým sa tešilo v sezóne 2013/2014.

Víťazný gól strelil v 68. minúte Luis Suárez, ktorý prišiel do Atlética z FC Barcelona.

Hráči Atlética triumfovali napokon s dvojbodovým náskokom pred Realom Madrid.

Zverenci trénera Zinedinea Zidanea dvoma gólmi v úplnom závere otočili súboj proti Villarrealu z 0:1 na 2:1. Ten sa tak neposunul na 6. priečku a namiesto Európskej ligy si zahrá iba Konferenčnú.

Atlético si v poslednom zápase sezóny skomplikovalo život, keď s o záchranu bojujúcim súperom prehralo prvý polčas. Z rýchleho protiútoku skóroval v 18. minúte Oscar Plano.

Po prestávke však Atlético dokázalo prelomiť obranu súpera a vydalo sa za svojím cieľom. V 58. minúte vyrovnal Angel Correa strelou z hranice šestnástky, hoci bol v obkľúčení viacerých hráčov súpera.

O desať minút strelil víťazný gól Luis Suarez, keď sa domáci v snahe získať tri body a dostať sa nad čiaru zostupu vybrali do útoku a Uruguajčan skóroval z protiútoku.

K vypadávajúcemu Eibaru sa v poslednom kole pripojili aj Huesca a Real Valladolid.

Huesca uhrala iba bezgólovú remízu s FC Valencia, v jej zostave nastúpil na úvodných 67. minúte aj Denis Vavro.

Na poslednú chvíľu sa zachránilo Elche, ktoré doma zdolalo Bilbao 2:0.

La Liga - 38. kolo:

Real Madrid - Villarreal 2:1 (0:1)

Góly: 87. Benzema, 92. Modrič - 20. Pino

Real Valladolid - Atlético Madrid 1:2 (1:0)

Góly: 18. Plano - 57. Correa, 67. Suarez

Celta Vigo - Betis Sevilla 2:3 (1:0)

Góly: 32. Iaspas, 49. Mendez - 53. Iglesias, 69. Fekir, 73. Ruiz

ČK: 70. Coudet (mimo ihriska) - 76. Tello (po 2. ŽK)

Tabuľka

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Atlético je majster! Boj madridských tímov o titul rozhodol bývalý hráč Barcelony