Barcelona otočila zápas, Messi pekne skóroval z priameho kopu

Lionel Messi (vpravo) s Jordim Albom.
Lionel Messi (vpravo) s Jordim Albom. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. máj 2021 o 18:32

Pozrite si výsledky španielskej La Ligy.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona zvíťazili aj bez trénera Ronalda Koemana v nedeľu v 34. kole španielskej La Ligy na ihrisku Valencie 3:2.

Valencia išla na začiatku druhého polčasu do vedenia, ale Katalánci výsledok otočili. Messi v 57. minúte síce nepremenil penaltu, ale lopta sa k nemu na viackrát ešte dostala a najlepší strelec ligy vyrovnal.

O chvíľu sa presadil Antoine Griezmann a v 69. minúte Messi nechytateľne z priameho kopu zvýšil na rozdiel dvoch gólov. V 83. minúte exportnou bombou zdramatizoval duel domáci Carlos Soler, ale hostia si tri body postrážili.

V úvodnom nedeľňajšom súboji remizoval domáci Valladolid s Betisom 1:1. Získal dôležitý bod v boji o záchranu, keď na úvodný gól Aitora Ruibala Garciu odpovedal izraelský útočník Shon Weissman.

Valladolid je v tabuľke na 17. mieste, o bod pred osemnástou Huescou, ktorá je na prvej zostupovej pozícii a jej dres si oblieka aj slovenský obranca Denis Vavro.

La Liga - 34. kolo:

Valencia - Barcelona 2:3 (0:0)

Góly: 50. Paulista, 83. Soler - 57. a 69. Messi, 63. Griezmann

Real Valladolid - Betis Sevilla 1:1 (0:0)

Góly: 68. Weissman - 49. Rubial Garcia

Villarreal - Getafe 1:0 (0:0)

Gól: 79. Pino

Granada - Cádiz 0:1 (0:1)

Gól: 39. Sobrino

ČK: 87. Soldado (Granada) po 2. ŽK

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelona otočila zápas, Messi pekne skóroval z priameho kopu