Barcelona nezaváhala, Atlético nečakane zakoplo. Vavro hral len polčas

Slovenský obranca Denis Vavro.
Slovenský obranca Denis Vavro. (Autor: SD Huesca/ twitter)
Sportnet, TASR|25. apr 2021 o 16:40 (aktualizované 25. apr 2021 o 23:24)

V zápase Sevilly sa udial kuriózny moment.

MADRID. Futbalisti Huescy podľahli v nedeľnom súboji 32. kola španielskej La Ligy doma Getafe 0:2 a pripísali si tretiu prehru za sebou. O oba góly hostí sa postaral turecký útočník Enes Ünal.

Slovenský obranca Denis Vavro hral za domácich prvý polčas, po prestávke ho v zostave nahradil Grék Dimitrios Siovas.

Getafe prelomilo sériu neúspechov, plného bodového zisku sa dočkalo po siedmich zápasoch bez víťazstva a poistilo si 15. priečku. Naopak Huesca si komplikuje boj o záchranu, v tabuľke zostáva na predposlednom 19. mieste.

Futbalisti Atlética Madrid nečakane prehrali na pôde Athletica Bilbao 1:2. O víťazstve domáceho tímu rozhodol v 86. minúte Inigo Martinez.

Atlético má na čele tabuľky už iba dvojbodový náskok pred dvojicou Real Madrid - Barcelona, o ďalší bod zaostáva štvrtá Sevilla. Barcelona oproti konkurentom odohrala o zápas menej.

Katalánci v nedeľu zvíťazili na pôde Villarrealu 2:1. Villarreal sa síce ujal vedenia v 27. minúte zásluhou Samuela Chukwuezeho, no favorit dokázal okamžite odpovedať, keď v priebehu siedmich minút otočil skóre vďaka dvom gólom Antoinea Griezmanna.

V druhom polčase si Katalánci tesný náskok postrážili, mala šance aj na tretí gól, Frenkie de Jong však preloboval nielen brankára Sergia Asenja, ale aj domácu bránu.

Villarreal dohrával zápas s desiatimi hráčmi, v 65. minúte dostal červenú kartu Manuel Trigueros, ktorý v sklze fauloval Sergia Busquetsa.

Celta Vigo - Osasuna 2:1 (1:0)

Góly: 42. Aspas, 65. Murillo - 77. Torres (z 11 m)

Sevilla - Granada 2:1 (1:0)

Góly: 16. Rakitič (z 11 m), 53. Ocampos - 90. Soldado (z 11 m)

Athletic Bilbao - Atlético Madrid 2:1 (1:0)

Góly: 9. Berenguer, 86. Martinez - 77. Savič

Tabuľka

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelona nezaváhala, Atlético nečakane zakoplo. Vavro hral len polčas