Karin Benzema a futbalisti Realu Madrid.
Karin Benzema a futbalisti Realu Madrid. (Autor: TASR)
TASR|1. feb 2020 o 18:11

Atletico nedokázalo streliť ani gól.

MADRID. V madridskom derby, ktoré sa hralo v rámci 22. kola najvyššej španielskej futbalovej ligy, zvíťazil Real na Estadio Santiago Bernabeu nad Atleticom 1:0.

Hostia sa od začiatku sústredili na bezchybnú defenzívu a tak líder tabuľky zaznamenal v prvom polčase jediný strelecký pokus. Na druhej strane však ani protiútoky nepriniesli gólové ovocie.

O ôsmom triumfe Realu v sérii vo všetkých súťažiach napokon rozhodol v 56. minúte Karim Benzema, ktorý po prihrávke Viniciusa Juniora prekonal z hranice malého vápna brankára Jana Oblaka.

Mallorca v základnej zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom prehrala doma s Realom Valladolid 0:1.

Granada zvíťazila nad Espanyolom 2:1 a hostia tak stále zostávajú na poslednom mieste tabuľky.

La liga 2019/2020 - 22. kolo - výsledky - sobota

• CF Granada - RCD Espanyol 2:1 (1:1)

Góly: 38. Machiz, 46. Fernandez - 27. de Tomas (11m)

• CF Real Madrid - Club Atletico de Madrid 1:0 (0:0)

Gól: 56. Benzema

• RCD Mallorca - CF Real Valladolid 0:1 (0:0)

Gól: 56. Ünal

• Valencia - Celta Vigo 1:0 (0:0)

Gól: 77. Soler

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Benzema zariadil víťazstvo Realu v mestskom derby, Barcelona stráca už šesť bodov