Real prvýkrát prehral pod Solariho vedením, Eibaru podľahol rozdielom triedy

Hráči Eibaru oslavujú cenné víťazstvo nad Realom Madrid.
Hráči Eibaru oslavujú cenné víťazstvo nad Realom Madrid. (Autor: Alvaro Barrientos SITA/AP)
TASR|24. nov 2018 o 15:14

Pozrite si výsledky sobotňajších zápasov La Ligy.

MADRID. Futbalisti Eibaru zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase 13. kola španielskej La Ligy nad Realom Madrid 3:0.

Real v Eibare vyhorel

Zverenci Santiaga Solariho utrpeli prvú prehru pod jeho vedením.

Real chcel natiahnuť víťaznú sériu na päť zápasov, no od 16. minúty na baskickej pôde prehrával po góle Gonzala Escalanteho.

Na začiatku druhého dejstva zasadili hosťom ďalšie dva údery Sergi Enrich a Kike.

Futbalisti Valencie zvíťazili na vlastnom trávniku nad Rayom Vallecano 3:0. Skóre stretnutia otvoril v 35. min Santiago Mina, ktorý krátko po hodine hry zvýšil vedenie domácich. V 76. min spečatil stav stretnutia Kevin Gameiro.

Barcelone na krk dýcha Sevilla

Futbalisti FC Barcelona remizovali s Atléticom Madrid 1:1. Diváci na Wanda Metropolitano sa dlho pozerali na bezgólový stav, až v 77. min udreli domáci v podobe Diega Costu po rohovom kope.

O deľbe bodov rozhodol v poslednej minúte Ousmane Dembélé, keď dostal peknú prihrávku od Lionela Messiho a strelou pomedzi nohy prekonal brankára Jana Oblaka.

FC Barcelona je stále lídrom La Ligy s jednobodovým náskokom pred Atléticom Madrid. Na prvé miesto sa môže v nedeľu dostať FC Sevilla, ktorý v nedeľu privíta Valladolid.

La Liga - sobota - 13. kolo:

Eibar - Real Madrid 3:0 (1:0)
Góly: 16. Escalante, 52. Enrich, 57. Kike

FC Valencia - Rayo Vallecano 3:0 (1:0)
Góly: 35. a 61. Mina, 76. Gameiro, ČK: 87. Advincula (Vallecano)

Huesca - Levante 2:2 (1:1)
Góly: 23. Rivera, 52. Etxeita - 45.+ Roger Martí, 74. E. Boateng

Atlético Madrid - FC Barcelona 1:1 (0:0)
Góly: 77. Diego Costa - 90. O. Dembélé

Domov»Futbal»Španielsko»Real prvýkrát prehral pod Solariho vedením, Eibaru podľahol rozdielom triedy