Mestské derby vyhral FC Barcelona, hrdinom sa stal dvojgólový Messi

Lionel Messi.
Lionel Messi. (Autor: Manu Fernandez TASR/AP)
SITA|30. mar 2019 o 18:37

Messi strelil v aktuálnej sezóne La Ligy už 31 gólov.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona triumfovali v mestskom derby nad Espanyolom 2:0 v rámci sobotňajšieho programu 29. kola najvyššej španielskej súťaže La Ligy.

Oba zásahy víťazného tímu dosiahol Lionel Messi. Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre v 71. minúte a uzavrel ho o 17 minút neskôr. FC Barcelona je na čele ligy, Espanyol je na 14. mieste.

Hviezdny Argentínčan Messi suverénne kraľuje tabuľke strelcov španielskej elity. V aktuálnej sezóne strelil už 31 gólov, druhý je jeho spoluhráč Luis Suárez s 18 zásahmi.

Slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka odohral celé stretnutie pri domácom víťazstve Celty Vigo nad Villarrealom 3:2. Galícijský tím prehrával už v 15. minúte 0:2, no nezložil zbrane a v priebehu druhého polčasu dokázal skóre otočiť tromi presnými zásahmi.

O dva sa postaral Iago Aspas, ktorý nastúpil na svoj prvý zápas po zranení. Tridsaťjedenročný útočník sa vrátil do súťažnej akcie po tom, čo vynechal tri mesiace pre problémy s lýtkovým svalom. Celta je v tabuľke naďalej na zostupovom 18. mieste, ale od sedemnásteho Villarrealu ju delí už len bod.

La Liga 2018/2019 - 29. kolo - sobota:

Getafe - Leganés 0:2 (0:1)

Góly: 49. M. Santos, 83. Juanfran

FC Barcelona - Espanyol Barcelona 2:0 (0:0)

Góly: 71. a 89. Messi

Celta Vigo - FC Villarreal 3:2 (0:2)

Góly: 50. a 86. Aspas (druhý z 11 m), 71. Gomez - 11. Ekambi, 15. Alfonso

/Stanislav Lobotka (Celta) odohral celý zápas/

Deportivo Alaves - Atletico Madrid 0:4 (0:2)

Góly: 5. Saul Niguez, 11. D. Costa, 59. Morata, 84. Thomas

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Mestské derby vyhral FC Barcelona, hrdinom sa stal dvojgólový Messi