Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Známy búrlivák priznal psychické problémy. Nikoho nezaujímam, vraví

Nick Kyrgios. (Autor: TASR)
TASR|8. nov 2020 o 07:59

Prišiel o radosť z hry.

SYDNEY. Austrálsky tenista Nick Kyrgios sa priznal, že bojuje s depresiami.

Dvadsaťpäťročný hráč je známy búrlivou povahou, často na kurtoch rozbíja rakety, organizácia ATP mu v minulosti nariadila vyhľadať profesionálnu pomoc.

Kyrgios pre periodikum Sunday Telegraph prezradil, že sa cíti osamelý a hektický tenisový život mu spôsobil psychické problémy:

"Väčšina ľudí netuší, aké to je byť profesionálny tenista, aký je to osamelý život. Na kurte ste sami, nemáte sa s kým porozprávať a všetko si musíte nechať pre seba."

Stav mu komplikuje aj povaha

Podľa jeho slov ho trápi najmä dlhodobé odlúčenie od rodiny a stav mu komplikuje aj jeho povaha. Kým na verejnosti pôsobí ako búrlivák, v súkromí ho trápia depresie:

"Raz som bol na turnaji v Šanghaji a zobudil sa o štvrtej popoludní. Iba som ležal v tmavej izbe v posteli a vôbec som nemal chuť odostrieť závesy. Bol som vážne deprimovaný."

V rozhovore poukázal na povrchnosť tenisu. Hoci sa v osobnom živote angažuje v charitatívnych projektoch, napríklad sa zviditeľnil pri získavaní peňazí pre obete vlaňajších požiarov v Austrálii, ľudí zaujímajú iba jeho výkony.

"Každý na mňa vyvíja tlak, ale nikoho vlastne nezaujíma, kto som. Už som prišiel o radosť z hry, bola to špirála, ktorá ma vťahovala stále hlbšie."

Kritizoval Djokoviča

Počas pandémie koronavírusu patril k tým, ktorí vyzývali na zodpovednosť a kritizoval Novak Djokoviča za laxný prístup na jeho turnajoch.

Vynechal oba "pandemické" grandslamy v New Yorku a Paríži a dal prednosť rodine.

Svoje rozhodnutie si dodatočne pochvaľuje a dokonca sa teší na návrat do súťažného diania:

"Pravda, je to úžasné hrať v zaujímavých častiach sveta a merať si sily s najlepšími, mám rád aj tréningy, ale môj život nie je iba o tenise.

Som rád, že som mohol stráviť dlhšie obdobie s rodinou, venovať sa svojej nadácii na pomoc deťom a pracovať pre komunitu. Je veľa vecí okrem tenisu, ktoré mám rád."

Súvisiace články