Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

O účastníkoch MS sa rozhodne na jeseň. Slováci odohrajú domáce zápasy v Bratislave

Slovenskí futbalisti. (Autor: TASR)
TASR|26. máj 2021 o 20:48

Doma budú hrať proti Chorvátsku a Cypru.

BRATISLAVA. Slovenskí reprezentanti odohrajú domáce zápasy kvalifikácie MS 2022 proti Chorvátsku (4. septembra) a Cypru (7. septembra) na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave.

V tomto asociačnom termíne absolvujú ešte kvalifikačný duel v Slovinsku (1. septembra v Ľubľane).

Zverenci trénera Štefana Tarkoviča majú zatiaľ na konte päť bodov, keď postupne remizovali na Cypre (0:0), doma s Maltou (2:2) a v Trnave zdolali Rusko (2:1).

O účastníkoch budúcoročného turnaja sa rozhodne na jeseň, keď je na programe zvyšných sedem stretnutí v troch asociačných termínoch.

Pre slovenskú reprezentáciu to bude štvrtý a piaty zápas vo vynovenom stánku, predtým bol Národný futbalový štadión v Bratislave dejiskom stretnutí s Paraguajom (1:1), Českom (1:3) a Írskom (0:0, 4:2 po 11 m rozstrele).

V ére samostatného Slovenska sa na bývalom Tehelnom poli predstavili reprezentácie Chorvátska a Cypru. V apríli 1994 zdolal tím trénera Jozefa Vengloša Chorvátsko 4:1 po dvoch góloch Petra Dubovského, po jednom pridali Vladimír Kinder a Ľubomír Moravčík.

V auguste 2000 zaznamenal tím vedený trénerom Jozefom Adamcom proti rovnakému súperovi remízu 1:1, autormi gólov boli Szilárd Németh a Boško Balaban.

V októbri 2006 pod vedením Dušana Galisa zdolali Slováci v kvalifikácii ME 2008 Cyprus 6:1. Informovala o tom oficiálna stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Súvisiace články