Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Kuťka favorizuje Bielorusky

Petra Beňušková (vľavo) by mala byť na kvalifikačnom turnaji v Bielorusku o postup na MS 2007 tvorkyňou našej hry. Na snímke bojuje s Ukrajinkou Irinou Šutskou o postup na decembrové ME.
Rastislav Hríbik|Publikované 28. nov 2006 o 00:00

BRATISLAVA - V Mogiľove, treťom najväčšom meste Bieloruska, odštartuje Tomáš Kuťka svoj piaty pokus vybojovať so slovenskými hádzanárkami postup na vrcholný šampionát.

Prvým súperom Sloveniek, ktoré už štrnásť ráz za sebou nedokázali postúpiť na šampionát, bude v päťčlennej kvalifikačnej skupine o postup na MS 2007 dnes o 15.30 h Lotyšsko. Po dvoch dňoch voľna nastúpia proti Litve, potom Bielorusku a na záver Švajčiarsku. „Nemôžeme si dovoliť nijaké zaváhanie. Na rozdiel od vlaňajšieho turnaja v Portugalsku, ktorý sme vyhrali, teraz nepostupujú do ďalšej fázy prvé tri tímy, ale len víťaz. To znamená, že musíme byť lepšie aj ako Bielorusky, ktoré sú podľa mňa favoritkami turnaja,“ tvrdí Kuťka. Postup na tohtoročné ME do Švédska (začínajú sa 7. decembra) v druhej fáze ukradli Slovenkám Ukrajinky.

V opätovný postup do jarného play off verí síce vedenie zväzu i 43 percent hlasujúcich v ankete internetovej stránky SZH. „Fakt, že ďalej ide len víťaz, sťažuje našu úlohu. Navyše družstvo je v prerode a kým vlani sme pred odchodom do Portugalska mali na prípravu tri týždne a mohli odohrať šesť zápasov, teraz sa to celé vybavilo dvoma krátkymi zrazmi. Urobím všetko pre úspech,“ nevzdáva sa slovenský kouč.

Oporou tímu, ktorý včera cez Prahu odletel do dejiska turnaja, by mala byť Michalovčanka Petra Beňušková. „Je to tvorkyňa hry. V obrane sa zasa spolieham na Martinu Halásovú.“

V tíme už nie sú také skúsené hráčky ako brankárka Marianna Gubová, krídelníčka Katarína Mravíková či pivotka Lucia Uhráková, ktoré ukončili reprezentačnú kariéru. Chýba i zranená Norimberčanka Miriam Šimáková či pivotka z Debrecínu Jana Caltíková. „Neodlietame v ideálnej zostave, no súbor najlepších hráčok ešte nemusí tvoriť najlepší kolektív. V tíme je výborná atmosféra. Dúfam, že to potvrdíme. Na úvod máme papierovo najslabšie Lotyšky, ale bolo by chybou podceniť ich.“

Nominácia Slovenska


Brankárky:Sůkalová (Štart Bratislava), Némethová (Šaľa), Ž. Tóthová (Vasas Budapešť), pivotky: Halásová (Sulzbach-Leidersbach), Štetáková (B. Bystrica), krídla: Stuparičová (DVSC Debrecín), Farkašová (Wiener Neustadt), Kostková (Atzgersdorf), Vidiečanová (B. Bystrica), spojky: Beňušková, A. Tóthová, Školková (všetky Michalovce), Hrabovská (Dortmund), Oborilová (Oldenburg), Polláková (Vasas Budapešť), Vachová (Štart Bratislava).

Program našich v 2. skupine


Dnes: o 15.30 Lotyšsko

Piatok: o 18.00 Litva

Sobota: o 15.00 Bielorusko

Nedeľa: o 11.00 Švajčiarsko


Súvisiace články