Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Kuťka chce ľudí v podnikoch na zápasoch našich hádzanárok na ME

Tomáš Kuťka trénoval Československo, Slovensko i české juniorky. (Autor: TASR)
Peter Fukatsch|Publikované 5. dec 2014 o 15:37

Tréner našej reprezentácie spred 20 rokov Tomáš Kuťka nepovažuje postup zo skupiny za nemožný.

BRATISLAVA. Tréneroval v troch bundesligových kluboch ako prvý Slovák vôbec. Postupne v Mainzlare, FHC Frankfurt a Borussii Dortmund. S poľským Lublinom sa dostal do hlavnej fázy Ligy majsteriek, s bratislavským Štartom sa dostal do finále Pohára EHF. Naše hádzanárky v ňom podľahli Budočnosti Titograd (dnes Podgorica, hlavné mesto Čiernej Hory).

Tomáš Kuťka (64 r.) je jediným trénerom, ktorý získal tituly v Československu (Iskra Partizánske, 1981), prvý slovenský (Jaspol Partizánske, 1994) i český (Slavia Praha, 2007), raz čs. pohár (so Štartom Bratislava, 1980). Český pohár má so Slaviou (2007).

Trénoval reprezentácie Československa, Slovenska a juniorky Česka. S juniorkami ČSSR bol na MS 1988 šiesty, s Češkami tejto kategórie 1998 siedmy.

Kuťka je skvelý rozprávač, okrem hádzanárskeho trénovania bol dlhé roky športovým redaktorom v denníkoch, často bol spolukomentátorom v slovenskej televízii. Dodnes vtipne glosuje športové dianie, jeho názory sú odvážne. „A preto mi často poznámky ani neuverejnia. V bývalom režime ani teraz,“ poznamenal rodák z Nitry.

Patril medzi najsvojráznejšie osobnosti nášho športu na trénerskej lavičke, žal úspechy, znášal neúspechy, vedel sa pohádať.

Slovensko dostal do áčka

S česko-slovenskou reprezentáciou sa predral cez C- a B-skupinu svetových šampionátov medzi elitu. Na MS do Nórska však nešiel.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články