Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Kukučkov štart na ME je ohrozený

Peter Kukučka v súboji s nemeckým hráčom Behrenom (s lop­tou) na ME 2006 vo Švajčiarsku. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 30. dec 2007 o 23:00

Slovenská reprezentácia hádzanárov zakončila ďalší blok prípravy na januárové ME v Nórsku. V sobotňajšom priateľskom stretnutízvíťazila nad Rakúskom.

BRATISLAVA. Štart slovenského hádzanárskeho reprezentanta Petra Kukučku na blížiacich sa ME v Nórsku (17. – 27. 1. 2008) je pre nepríjemné zranenie tváre ohrozený. Stredná spojka bundesligového HSG Nordhorn nebude trénerovi SR Zoltánovi Heisterovi k dispozícii ani v najbližšej fáze prípravy na vrcholné podujatie, ktorou bude tesne po Novom roku účasť na medzinárodnom turnaji vo Francúzsku.

„Žiaľ, zatiaľ nemáme dobré správy o jeho zdravotnom stave. Momentálne nevieme, či s Petrom vôbec budeme môcť počítať na európskom šampio­náte. Do 10. januára nesmie trénovať, potom by mal ísť na CT vyšetrenie,“ povedal Heister.

Kukučka je tvorcom hry a kľúčovou postavou slovenskej reprezentácie, avšak jeho dodatočné zaradenie do družstva bez spoločnej prípravy so spoluhráčmi si tréner hádzanárov Slovenska nedokáže predstaviť: „Minimálne musí absolvovať prípravu od 8. januára. Ak by nestihol dva prípravné zápasy so Slovinskom 10. a 11. januára, potom už jeho štart na ME neprichádza do úvahy.“

Špílmacher Nordhornu sa zranil pred dvoma týždňami v Hamburgu pri prehre svojho tímu 26:30. Kukučka utrpel pri zrážke s Matthiasom Flohrom z HSV zlomeninu kosti v tvárovej časti medzi nosom a ľavým okom.

V sobotu slovenský výber zakončil ďalší blok prípravy. V Bratislave zvíťazil nad Rakúskom 31:30. „Náš výkon sa mi pozdával tak na 60 percent. Začali sme vlažnejšie, v úvode 2. polčasu sme súperovi ušli na rozdiel ôsmich gólov. Potom si niektorí hráči zľahčili situáciu a súperovi lacnými chybami, najmä v obrane, dovolili skorigovať výsledok, čo ma hnevá,“ zhodnotil Haister. Slováci sa opäť zídu 2. januára a odcestujú na medzinárodný turnaj do Francúzska.

Slovensko Rakúsko 31:30 (16:14), Zostava a góly SR: M. Meluš, Pramuk – Ivanov 1, Petro 5, Dudáš 2, Kozlov 2, Fuňak 3, Szapu 1, Antl 2/1, Faith, Baran 4, Tumidalský 6, J. Hanták ml., Farkašovský, L. Tarhai ml. 4, Mikéci 1, 80 divákov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.