Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Kto v Riu nahradí Rehák Štefečekovú? Sú štyria kandidáti

Zuzana Rehák Štefečeková mala obhajovať v Londýne striebornú medailu. Pre tehotenstvo napokon nebude. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 1. dec 2015 o 15:25

Na olympijských hrách v Riu de Janeiro mala obhajovať striebornú medailu. Pre materské povinnosti však Zuzana Rehák Štefečeková štartovať nebude. Miestenka zostáva Slovensku.

BRATISLAVA. Dvojnásobná strieborná olympijská medailistka Zuzana Rehák Štefečeková sa pre materské povinnosti vzdala možnosti ísť na olympijské hry 2016 do brazílskeho Ria de Janeiro.

Miestenka, ktorú vybojovala na júlových ME v slovinskom Pragersku, zostáva Slovensku. Nie je určená len pre kategóriu žien, ale aj pre mužov v disciplínach trap a dvojitý trap.

Kto sa stane jej držiteľom, sa rozhodne na budúci rok.

Štyria kandidáti

"S reprezentačným trénerom Branislavom Slamkom sme sa dohodli na strelcoch, ktorí budú mať šancu zabojovať o ňu v internej kvalifikácii na prvých dvoch podujatiach budúcoročného seriálu Svetového pohára," pripomenul agentúre SITA prezident Slovenského streleckého zväzu (SSZ) Miloslav Benca.

"Môžem už prezradiť, že ide o Janu Mezeiovú, Mariána Kovačócyho, Romana Čavaru v trape a Huberta Andrzeja Olejnika v dvojitom trape. Ten, kto bude z kvarteta najlepší, pôjde na olympijské hry."

20150914_msstrelba_0089284484_r2770_res.jpg

Hubert Andrzej Olejnik je jedným z kandidátov na miestenku. FOTO - TASR.

V roku 2015 potvrdil svoj veľký talent i dobrú formu Filip Praj, ktorý na MEJ v Pragersku i MSJ v Lonate triumfoval v trape. "On je junior a bolo by veľmi riskantné ho tam teraz pustiť. Filip je vynikajúci strelec, roky svojej kariéry má ešte pred sebou. Verím, že sa mu to podarí v boji o ďalšie olympijské hry," vysvetlil šéf SSZ.

Rozhodne sa na konci apríla

V marci majú brokári preteky SP v cyperskej Nikózii, v apríli je na programe predolympijský test v brazílskom Riu de Janeiro. "Bolo by nezodpovedné z našej strany, keby sme teraz povedali, že tento alebo táto ide na OH," vraví Benca.

"Streľba je aj o psychike a títo potenciálni kandidáti neboli pripravení a ani mentálne naladení, že by štartovali na OH. Teraz to však budú musieť zvládnuť. Na konci apríla bude jasné, kto sa z nich predstaví aj na olympiáde."

20150911_msstrelba_0001a283917_r2009_res_res.jpg

Ďalším kandidátom na miestenku je aj Marián Kovačócy. FOTO - TASR.

Zuzana Rehák Štefečeková patrí na každom podujatí medzi slovenské medailové nádeje. Inak by to nebolo ani na OH 2016, kde mala obhajovať striebro spred štyroch rokov z Londýna.

Rodina má prednosť

SSZ i Slovensko prišli o jedno želiezko v ohni. "Zuzka mi už dávnejšie povedala, že je tehotná. Nebol to ani šok, ale možno som to nečakal už teraz. Bolo jasné, že to musí prísť skôr či neskôr," priznal Benca.

"Na jednej strane som nebol rád, lebo ona je zo športového hľadiska istota, ale z ľudskej stránky ma to potešilo. Zuzka je kočka, ktorá si to zaslúži. Má na to už roky, vydala sa. Olympiáda musí ísť bokom, rodina má prednosť."

Zuzana Rehák Štefečeková mala obhajovať striebro z Londýna.

Zuzana Rehák Štefečeková urobí vzhľadom na očakávaný prírastok do rodiny niekoho šťastným a umožní mu splniť si olympijský sen.

"Nemôžem povedať, komu by som to dopriala, lebo všetci sú moji kamaráti, ale určite mám favoritku. Každému z nich by som to však priala, ale, žiaľ, k dispozícii je len jedna miestenka," naznačila Rehák Štefečeková.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.