Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Krasokorčuliari sa lúčili so ZŠ Ondreja Nepelu

SITA|Publikované 15. apr 2009 o 20:39

Slovenské krasokorčuľovanie sa v stredu večer rozlúčilo so Zimným štadiónom Ondreja Nepelu, ktorý čaká miliardová rekonštrukcia.

BRATISLAVA.

Krasokorčuliari by sa v budúcnosti na prelome rokov 2010 a 2011 chceli vrátiť aj na vynovený štadión. So starým sa lúčili v stredu v predprograme šou Jevgenija Pľuščenka. Veľký aplauz tribún si vyslúžili predovšetkým talentovaní Ivana a Peter Reitmayerovci, ktorí majú za sebou už viacero výborných vystúpení a umiestnení. Ivana už patrí k širšej európskej špičke.

Vrcholom večera bola samotná šou olympijského víťaza, trojnásobného majstra sveta a päťnásobného európskeho šampióna Jevgenija Pľuščenka. Približne šiestim tisíckam divákov predviedol, že s návratom na súťažný ľad to myslí vážne, s ľahkosťou skákal trojitého axla i ďalšie náročné skoky, jeho kroková pasáž bola ako vždy excelentná. Slovenskú premiéru synchrónneho krasokorčuľovania športových dvojíc predviedli úradujúci majstri sveta Aľona Savčenková s Robinom Szolkowým spoločne s Tatianom Volosožarovou a Stanislavom Morozovom. V ich choreografii nechýbala ani špirála smrti.

Skvelý Švajčiar Stéphane Lambiel zasa divákom pripomenul, prečo ho volali kráľom piruet, potlesk zaznel aj po tanci britských súrodencov Kerrovcov. Ukrajincovi Sergejovi Jekimenkovi sa na korčuliach s pomocou trampolíny podarilo preskočiť pristavený mercedes. Poslednú jazdu na ľade ZŠ Ondreja Nepelu pred rekonštrukciou absolvoval aj Jozef Sabovčík. V programe štyridsaťpäťročného bronzového zo ZOH 1984 a dvojnásobného európskeho šampióna nechýbalo ani jeho tradičné salto. "Na tomto štadióne som začínal a teraz sa s ním lúčim. Určite by som chcel byť aj pri otvorení v jeho novom šate," poznamenal Sabovčík.

Súvisiace články