Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Kracina už nie je pre korupčné podozrenie sekretárom poľského zväzu

TASR|30. nov 2011 o 18:32

Vedenie Poľského futbalového zväzu odvolalo v stretu z funkcie generálneho sekretára Zdzislawa Krecinu pre podozrenie z účasti v korupčnom škandále.

VARŠAVA. Vedenie Poľského futbalového zväzu (PZPN) odvolalo v stretu z funkcie generálneho sekretára Zdzislawa Krecinu pre podozrenie z účasti v korupčnom škandále. K funkcionárskym čistkám v exekutíve poľského zväzu dochádza len polroka pred štartom EURO 2012.

Minulý týždeň požiadala poľská ministerka športu Joanna Muchová žalobcov o vyšetrovanie na základe tajnej audio a video nahrávky z roku 2010, na ktorej figuruje okrem Kracinu aj prezident PZPN Grzegorz Lato. Podľa slov Muchovej tieto nahrávky obsahujú "veľmi prekvapujúci materiál."

Podľa slov niektorých členov exekutívy PZPN nahrávky Lata zachytili v rozhovore s Krecinom, ktorý dokazuje, že obaja funkcionári boli zapletení do podplácania pri rokovaniach o kontraktoch na výstavbu nových sídiel národného zväzu. Prvý muž poľského futbalu tieto obvinenia dementoval.

Bývalý krídelník Lato, ktorý odohral za Poľsko 100 zápasov a dal 45 gólov, je pripravený plne spolupracovať pri vyšetrovaní. Situácia vo vedení poľského futbalu je pred blížiacim sa finálovým turnajom EURO 2012 vážna, o futbale sa hovorí už aj v parlamente. Opozičný pravicový líder Jaroslaw Kaczynski navrhuje "očistenie poľského futbalu a výber úplne nových ľudí."

Informovala agentúra Reuters

Súvisiace články