Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Kozáčik pred Lotyšskom: Treba sa rozlúčiť dôstojne

Matúš Kozáčik (vľavo) a Ján Mucha (Autor: TASR)
TASR|13. okt 2013 o 12:51

Kapitánsku pásku Slovákov bude mať na rukáve Ján Ďurica

SENEC. Slovenský futbalový brankár Matúš Kozáčik sa dokáže veľmi dobre vcítiť do pocitov reprezentačného kolegu Jána Muchu, ktorý v piatkovom zápase MS 2014 v Grécku inkasoval nezvyčajný gól.

Podľa jednotky Viktorie Plzeň, ktorá do siete inkasovala v Lige majstrov proti CSKA Moskva rovnako nešťastným spôsobom, však je už tento moment minulosťou.

"Bola to škoda, každý taký gól brankára mrzí. Nikoho to nepotešilo. Viem, že to nie je príjemné, určite to spraviť nechcel. Stalo sa a už nad tým nemá zmysel premýšľať," povedal Kozáčik na nedeľňajšom mediálnom termíne reprezentácie v NTC Senec.

Budeme favoritom

Slováci v Grécku prehrali 0:1 a očakáva sa, že práve Kozáčik dostane od trénera národnej reprezentácie Jána Kozáka šancu v utorok v Rige v záverečnom zápase Slovákov v kvalifikačnej G-skupine.

"Pokiaľ by šanca prišla budem rád, ale vždy to býva na trénerovi. Uvidíme. Do zápasu ešte zostáva dosť času, takže ani nebol dôvod, aby mi už tréner hovoril, či budem v zostave."

Slováci budú v Rige napriek pokazených bojov o Brazíliu favoritom, hoci im bude chýbať pre trest kvarteto Martin Škrtel, Tomáš Hubočan, Miroslav Stoch a Vladimír Weiss. Nenastúpi ani stredopoliar Samuel Štefánik, ktorý pre zranenie svalu neletel ani do Grécka.

Kozákovci sa musia poriadne skoncentrovať a byť produktívnejší: "Myslím, že favoritom budeme, ale to nie je podstatné. Podstatné je, ako ten zápas zvládneme. Bude to posledný kvalifikačný zápas a tak bude dôležité, aby sme k tomu naplno pristúpili, a aby to dobre pre nás dopadlo."

Nová krv

Kapitánsku pásku Slovákov pri neúčasti Škrtela, ktorý po záverečnom hvizde v Grécku dostal červenú kartu, resp. zraneného Mareka Hamšíka, bude mať na rukáve Ján Ďurica.

"Všetci chalani sa budeme snažiť v Lotyšsku uspieť. Je to posledný zápas, a aj keď už o nič nejde, treba sa rozlúčiť dôstojne a ja dúfam, že víťazne. Martin, Marek a aj ostatní, ktorí vypadli zo zostavy, budú chýbať, to je veľká strata, a nielen pre nás, ale v každom mužstve, v ktorom hrajú. Ale v reprezentácii sú pripravení aj ostatní. Tí, ktorí dostanú šancu, sa na zápas tešia a myslím, že podajú dobrý výkon. A ukážu, že preto sú v reprezentácii. Pobijú sa o šancu, bude to nová krv a myslím, že už nadviažeme na výkony zo zápasov s Bosnou," povedal Ďurica.

Súvisiace články