Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Košičanov čaká v 2. kole PVP v Istanbule turecké peklo

TASR|29. sep 2006 o 15:36

Košice 29. septembra (TASR) - Po úspešnom návrate do pohárovej Európy po piatich rokoch v podaní dvoch víťazstiev nad moldavským PGU Tiraspol v 1. kole ...

Košice 29. septembra (TASR) - Po úspešnom návrate do pohárovej Európy po piatich rokoch v podaní dvoch víťazstiev nad moldavským PGU Tiraspol v 1. kole Pohára víťazov pohárov odleteli v piatok hádzanári 1. MHK Košice do tureckého Istanbulu. Na horúcej palubovke s povestným búrlivým publikom odohrajú v sobotu o 15.00 (SELČ) úvodný zápas 2. kola PVP s hádzanármi miestneho športového gigantu Besiktasu.

Zatiaľ čo pred stretnutiami s moldavským zástupcom Košičania mali len minimálne znalosti o súperovi, v príprave pred cestou k Bosporu sa im podarilo získať skvelé zdroje. "Máme dve stretnutia na DVD a to z vlaňajšieho ligového vystúpenia a z minulej sezóny PVP, kde sa im podarilo vyradiť aj kvalitný maďarský káder Dunaferru SE a stroskotali až na nemeckom bundesligistovi z Göppingenu," prezradil tréner 1. MHK Gabriel Schmiedt, ktorý sa mohol spoliehať aj na informácie od brankára nemeckého tímu a košického odchovanca Michala Shejbala. "Je to družstvo s vyšším vekovým priemerom, hrajú tam zrelí tridsiatnici, ktorí už majú početné skúsenosti aj z pohárovej Európy. Pre nás bude podstatné, aby sme sa vyrovnali s príslovečným tureckým prostredím," predpovedal kouč, ktorého hráči sa budú musieť prelúskať aj cez ďalší oriešok: "Ich obrana je mimoriadne agresívna až dokonca zákerná. Je to však typický športový kolektív z Turecka, keď sa im darí, získavajú ľahkosť a pôsobia sebavedomým dojmom. Ak však spravia pár chýb, znervóznia, začnú sa medzi sebou obviňovať a hádať a strácajú koncentráciu. My musíme podať disciplinovaný výkon a každú jednu akciu dôsledne pripraviť. Nesmieme prijať ich štýl hry, ale naopak sa pokúsiť im vtlačiť náš. Súper je jednoznačným favoritom tohto dvojzápasu, no vždy rozhoduje momentálna forma jednotlivcov i kolektívu a my tam necestujeme iba na výlet."

Košičania, ktorým v Turecku bude citeľne chýbať dlhodobo zranený reprezentant a druhý najlepší strelec uplynulého extraligového ročníka Martin Farkašovský, zvládli úspešne predohrávku s ambicióznymi mladíkmi z ŠKP Bratislava a zvíťazili 27:23. S menšími zdravotnými problémami sa borilo viacero hráčov, na čele s nachladnutými Kolesárom a Strapkom, všetci by však mali byť Schmiedtovi k dispozícii.

Besiktas sa výhradne spolieha na tureckých hráčov, výnimkou je jeden naturalizovaný Azerbajdžanec a jeden hráč s pôvodom z Bosny a Hercegoviny, odkiaľ zhodou okolností pricestujú aj rozhodcovia úvodného stretnutia - Vladimir Jovič a Alija Hasič. Odveta je na programe o týždeň neskôr vo východoslovenskej metropole.

Súvisiace články